Här har vi/du möjlighet att Dansa i "OKTOBER" månad


Söndag 1:e

17.00-20.30 -- Orient - Blädingegården - Alvesta  (PRO) 


Tisdag 3:e

14.00-17.30 -- Orient - Kulturhuset Svanen - Borlänge (PRO)


Onsdag 4:e

18.00-21.30 -- Bob Stevens - Falköpingsparken, Falköping

18.00-21.00 -- Orient - Folkets Hus Brastad - Lysekil  (PRO)

19.00-22.00 -- Tempo - Tölögården - Kungsbacka


Fredag 6:e

19.00-23.00 -- Black Jack - Kvarnhagskällan Växjö  (Clubb68)

18.30-22.00 -- Orient - Medborgarhuset Tvååker - Varberg (SPF)


Lördag 7:e

19.00-23.00 -- Jannez - Kulturhuset Pigalle - Nässjö


Söndag 8:e

18.00-22.00 -- Expanders - Folkets Park Ljungsbro - Linköping


Tisdag 10:e

16.00-20.00 -- Kenneth & Classe - Granada Lönsboda - Osby  (PRO)


Onsdag 11:e

13.30-17.00 -- Janne Stefans - Folkets Hus Ludvika  (PRO) 

18.00-21.30 -- Mogna Män - Folkets Park Karlsholme - Mariestad  (PRO)

19.00-22.30 -- Serenad - Lyransgården Fåker - Östersund  (PRO)


Lördag 14:e

19.00-23.00 -- Matz Bladhs - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens - Tingvalla Åstorp - Skåne


Söndag 15:e

15.00-18.00 -- Orient - Östra Tollstad Bygdegård Mantorp - Mjölby (PRO)


Tisdag 17:e

17.00-20.30 -- Rixons - Folkets Hus Timsfors - Markaryd  (PRO)


Onsdag 18:e

19.00-22.00 -- Hazzes - Tölegården - Kungsbacka

18.00-21.30 -- Holidays - Falköpingsparken, Falköping


Söndag 22:e

18.00-22.00 -- Allstars - Folkets Park Ljungbro - Linköping


Tisdag 24:e

15.00-19.00 -- Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne  (PRO)


Onsdag 25:e

19.00-22.30 -- Christerz - Lyransgården Fåker - Östersund  (PRO)

 


Torsdag 26:e

13.00-16.00 -- Dancemän - Föreningsborg Bettna - Flen  (PRO)

16.00-20.00 -- Orient - Folkets Park Knislinge - Östra Göinge  (PRO)

17.00-20.30 -- Rixons - Tornsborgs Tivoli Färingtofta - Klippan  (SPF)

18.00-21.30 -- Sandbergs - Valhalla - Sandviken  (PRO)


Fredag 27:e

18.00-21.30 -- Orient - Folkets Park Vimmerby - Kalmar (SPF)

14.00-17.00 -- Stisses Duo - Västerlösa Bygdegård - Linköping  (PRO)


Lördag 28:e

19.00-23.00 -- Kjellez - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Tingvalla Åstorp - Skåne