Här har ni/du möjlighet att Dansa i "APRIL" månad


Lördag 1:e

21.30-01.30 -- Blender - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-23.00 -- Engdahls - Fyris Park - Uppsala

19.00-23.00 -- Holidays - Kulturhuset Pigalle - Nässjö 

18.00-22.00 -- Junix - Arena Rotebro - Sollentuna

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Skåningarna - Tingvalla Åstorp - Skåne

19.00-23.00 -- Xplays - Brunnsparken Örebro

 

              ⛴ - BÅT 

* Eloge -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 2:e

17.00-21.00 -- Donnez - Törringelund Oxie - Malmö

17.00-21.00 -- Engdahls - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

18.00-21.30 -- Holidays - Folkets Park Herrljunga

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset Arvidsjaur 

19.00-22.00 -- Kenneth Hertz - Tuben Farsta - Stockholm  (PRO)

17.00-21.00 -- Martinez - Solvarbo Bystuga - Säter

17.00-20.00 -- Orient - Kville Bygdegård - Tanum

18.00-21.00 -- Rixons - Gunnarps Bygdegård - Falkenberg  (SPF)


Måndag 3:e

14.00-17.00 -- Erik Arnolds - Snöstorps Allmogegård - Halmstad (PRO)

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

19.30-23.00 -- Tribond - Tofta Bygdegård - Varberg


Tisdag 4:e

18.00-22.00 -- Bob Stevens - Sundpärlan - Helsingborg

13.30-17.00 -- Gideons - Brunnsparken Örebro

18.00-21.30 -- Hardys - Tolsjö Bygdegård - Lidköping


Onsdag 5:e

13.30-17.00 -- Edwings - Folkets Park - Arboga

18.00-21.30 -- Engdahls - Falköpingsparken - Falköping 

17.00-20.30 -- Junix - Södra Ljunga Bygdegård - Ljungby  (PRO)

19.00-22.00 -- Kenneth & Classe - Tölögården - Kungsbacka

19.00-22.30 -- Ola & Jag - Lyransgården Fåker - Östersund  (PRO)

18.30-22.30 -- Orient - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.00-21.30 -- Stisses Duo - Gruvan Grums - Värmland  (PRO)


Torsdag 6:e "Skärtordagen"

18.30-22.30 -- Black Jack - Granbacken Löberöd - Eslöv

19.00-23.00 -- Blender - Sundpärlan - Helsingborg

19.00-23.00 -- Engdahls - Brunnsparken - Örebro


Fredag 7:e "Långfredag"

20.00-24.00 -- Blender - Parkhallen - Borås

19.00-23.00 -- Kjellez - Kvarnhagskällan - Växjö

18.30-22.00 -- Mogna Män - Medborgarhuset Tvååker - Varberg  (SPF)


Lördag 8:e "Påskafton"

20.00-24.00 -- Black Jack - Tingvalla Åstorp - Skåne

20.00-24.00 -- Blender - Kulturhuset Glada Hudik - Huiksvall

19.00-23.00 -- Streaplers - Brunnsparken Örebro

 

            ⛴ - BÅT  

*  Hollyz - Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 9:e ""Påskdagen"

18.00-21.00 -- Ankies - Värmdö Bygdegård Hemmesta - Värmdö

20.00-24.00 -- Holidays - Kristallen Nybro - Kalmar

19.00-23.00 -- Matz Bladhs - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

17.00-21.00 -- Skåningarna - Granada Lönsboda - Osby

 

              "NON-STOP DANS"

* 19.00-24.00 -- Blender // Expanders -- Brunnsparken Örebro


Måndag 10:e

17.00-21.00 -- Casanovas - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

18.00-22.00 -- Expanders - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset Arvidsjaur

18.00-21.30 -- Kjellez - Tidaholmsparken - Tidaholm

17.00-21.00 -- Martinez - Trombon Södertälje - Stockholm

17.00-21.00 -- Matz Bladhs - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

17.00-21.00 -- Micke Ahlgrens - Folkets Park Hedemora

18.00-21.30 -- Mickes - Festplatsen Vännäsby - Vännäs

19.00-22.00 -- Mogna Män - Allhem Färgelanda - Färgelanda

17.30-21.30 -- Wahlströms - Nässjö Sportdansklubb - Nässjö


Tisdag 11:e

19.00-22.30 -- Engdahls - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

16.00-20.00 -- Kalle & Stefan - Granada Lönsboda - Osby (PRO)

18.00-21.30 -- Kenneth & Classe - Hindås Rotundan - Härryda

13.30-17.00 -- Pär Norlings - Brunnsparken Örebro

18.00-22.00 -- Sandins - Sundpärlan - Helsingborg

 

                ⛴ - BÅT 

* Matz Rogers -- Viking Cinderella - Stockholm

* Micke Ahlgrens -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 12:e

18.30-22.30 -- Cedrix - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.00-21.30 -- Engdahls - Gnistan Gullänget - Örnsköldsvik  (PRO)

13.30-17.00 -- Hedins - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås 

13.30-17.00 -- Lars Erikssons - Folkets Hus Ludvika  (PRO)

18.00-21.30 -- Mogna Män - Folkets Park Karlsholme - Mariestad  (PRO)

13.00-16.00 -- Patrick Eklöf - Tystberga Bygdegård - Nyköping

14.00-17.00 -- Stisses Duo - Landerydgården Hjulsbro - Linköping


Torsdag 13:e

17.00-20.30 -- Candys - Tornsborgs Tivoli Färingtofta - Klippan  (SPF)

18.30-22.00 -- Engdahls - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

18.30-22.30 -- Kjellez - Granbacken Löberöd - Eslöv


Fredag 14:e

20.00-24.00 -- Allstars - Kvarnkullen - Kungälv

19.00-23.00 -- Bennrix - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.00-24.00 -- Donnez - Folkets Park - Arboga

20.00-24.00 -- Engdahls - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

19.00-23.00 -- Fernandoz - Centralen - Sundsvall

18.30-22.00 -- Hedins - Tofta Bygdegård - Varberg

19.00-23.00 -- Kenneth & Classe - Folkets Hus Jössefors - Arvika  (PRO)

13.30-17.00 -- Pär Norlings - Nybo Bygdegård Gustafs - Säter (SPF)

19.30-23.30 -- Sounders - Folkets Park - Trollhättan


Lördag 15:e

19.00-23.00 -- Allstars - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

19.00-23.00 -- Bob Stevens - Brunnsparken Örebro

20.00-24.00 -- Donnez - Fethallen - Fetsund, NORGE

20.00-24.00 -- Engdahls - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Jannez - Fjärås Bygdegård  - Kungsbacka (Föranmälan)

20.00-24.00 -- Voize - Tingvalla Åstorp - Skåne

20.00-24.00 -- Wahlströms - Jivers DC - Växjö


Söndag 16:e

17.00-21.00 -- Brogrens - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

16.00-20.00 -- Callinaz - Danshallen Karlskoga - Örebro

18.00-21.30 -- Cedrix - Folkets Park Brännö - Hylte

18.00-21.30 -- Engdahls - Häreborg Indal - Sundsvall

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset Arvidsjaur

17.00-20.00 -- Leif & Peo - Kville Bygdegård - Tanum

13.00-16.00 -- Sverre Carlsson - Tuben Farsta - Stockholm  (PRO)


Måndag 17:e

14.00-17.00 -- Anders & Sylve - Snöstorps Allmogegård - Halmstad (PRO)

18.00-21.30 -- Holidays - Tibroparken - Tibro

19.00-22.00 -- Mickes - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

13.30-17.00 -- Tomaz & Co - Möklintagården - Sala


Tisdag 18:e

13.30-17.00 -- Junix - Brunnsparken - örebro

18.00-22.00 -- Micke Ahlgrens - Sundpärlan - Helsingborg

17.00-20.30 -- Orient - Folkets Hus Timsfors - Markaryd


Onsdag 19:e

19.00-22.30 -- Agneta & Peter - Lyransgården Fåker - Östersund  (PRO)

18.00-21.30 -- Cedrix - Gruvan Grums - Värmland (PRO)

19.00-22.00 -- C-Laget - Kulturhuset Möllan - Mölndal

13.30-17.00 -- Hedins - Folkets Park - Arboga

18.00-21.30 -- Jive - Falköpingsparken, Falköping

18.00-22.00 -- Micke Ahlgrens - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-22.00 -- Mogna Män - Tölögården - Kungsbacka

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Folkets Hus Boliden - Skellefteå

18.00-21.00 -- Orient - Folkets Hus Brastad - Lysekil  (PRO)

18.30-22.30 -- Rignells - Tallparken Vinslöv - Hässleholm


Torsdag 20:e

18.30-22.30 -- Jive - Granbacken Löberöd - Eslöv


Fredag 21:e

19.00-24.00 -- Blender - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka

19.00-23.00 -- Bob Stevens - Kvarnhagskällan - Växjö (Club68)

20.00-24.00 -- Donnez - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

14.00-17.00 -- Ingvar Fahsts - Lagagården Laholm  (SKPF)

20.00-24.00 -- Jannez - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Folkets Park - Sala

19.00-22.30 -- Mickes - Medborgarhuset - Lycksele

18.30-22.00 -- Orient - Medborgarhuset Tvååker - Varberg  (SPF)

21.00-01.00 -- Sannex - Parken Oskarshamn - Kalmar


Lördag 22:e

19.00-23.00 -- Allstars - Brunnsparken Örebro

19.00-22.30 -- BarraBazz - Folkets Hus Skelleftehamn Rotan - Skellefteå

19.00-24.00 -- Blender - Parkhallen - Borås

20.00-24.00 -- Jannez - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens - Kristallen Nybro - Kalmar

19.00-23.00 -- Strike - Häradshammars Bygdegård Vikbolandet - Norrköping

 

                ⛴ - BÅT 

* Högtryck (FI) -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Söndag 23:e

18.00-22.00 -- Allstars - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

17.00-21.00 -- Casanovas - Holken Karlstad

18.00-21.00 -- Karl-Erik -- Medborgarhuset  Arvidsjau

17.00-20.30 -- Matz Rogers - Kulturhuset Storfors - Värmland

17.00-21.00 -- Voize - Granada Lönsboda - Osby


Måndag 24:e

18.00-21.30 -- Micke Ahlgrens - Tidaholmsparken - Tidaholm

19.00-22.00 -- Kenneth & Classe - Allhem Färgelanda - Färgelanda

17.00-20.30 -- Orient - Tingvalla Åstorp - Skåne (Seniordanser.se)

 

            ⛴ - BÅT  

*  Engdahls - Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 25:e

13.30-17.00 -- BarraBazz - Brunnsparken Örebro

19.00-22.30 -- Micke Ahlgrens - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka

18.00-21.30 -- Mogna Män - Hindås Rotundan - Härryda

18.00-22.00 -- Voize - Sundpärlan - Helsingborg


Onsdag 26:e

13.30-17.00 -- Engdahls - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

17.00-20.00 -- Junix - Folkets Hus Skärblacka - Norrköping

19.00-22.00 -- Mickes - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

18.30-22.30 -- Nordhs - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.00-21.30 -- Tomaz & Co - Folkets Park Karlsholme - Mariestad


Torsdag 27:e

18.00-21.30 -- BarraBazz - Valhalla - Sandviken (PRO)

18.30-22.30 -- Bob Stevens - Granbacken Löberöd - Eslöv

13.00-16.00 -- Bosse Franks - Föreningsborg Bettna - Flen  (PRO)

18.00-21.30 -- Cedrix - Exposkolan f.d Östboskolan - Värnamo  (PRO)

17.00-20.30 -- Hedins - Tornsborgs Tivoli Färingtofta - Klippan (SPF)

18.30-22.00 -- Jive - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

13.00-16.00 -- Mickes - Folkets Hus Ersboda - Umeå 

11.30-14.30 -- Mogna Män - Kulturhuset Möllan - Mölndal

16.00-20.00 -- Orient - Folkets Park Knislinge - Östra Göinge  (PRO)


Fredag 28:e

14.00-17.00 -- BarraBazz - Skeppsgården Bålsta - Håbo

19.00-23.00 -- Bob Stevens - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

19.30-23.30 -- Donnez - Folkets Park - Trollhättan

14.00-17.00 -- Hedins - Lagagården Laholm  (SKPF)

20.00-24.00 -- Martinez - Folkets Park - Arboga

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens - Träffen Nyköping 

19.00-23.00 -- Orient - Folkets Park Jössefors - Arvika  (PRO)

20.00-24.00 -- Voize - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.00-24.00 -- Wahlströms - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

 

            "NON-STOP DANS"

19.30-24.00 -- Hollyz // Black Jack - Vårspretten Beitohallen - Beitostølen, NORGE 


Lördag 29:e

19.00-01.00 -- Blender - Mjölby Ishall - Mjölby

19.00-23.00 -- Callinaz - Kulturhuset Möllan - Mölndal

20.00-24.00 -- Engdahls - Skoga Bygdegård Ekshärad - Hagfors

19.00-23.00 -- Fernandoz - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Kjellez - Tingsvalla Åstorp - Skåne

 

            "NON-STOP DANS"

19.30-24.00 -- Hollyz // Jannez - Vårspretten Beitohallen - Beitostølen, NORGE


Söndag 30:e

????? - ????? -- Donnez - Sundpärlan - Helsingborg  (Donnezfest)

20.00-24.00 -- Engdahls - Folkets Park - Ödeshög 

21.00-01.00 -- Martinez - Alnö Bryggeri - Sundsvall

19.00-23.00 -- Matz Bladhs - Brunnsparken Örebro