Här har vi/du möjlighet att Dansa i "FEBRUARI" månad


Onsdag 1:e

18.30-22.30 -- Kalle & Stefan - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.00-21.30 -- Kent & Henke - Folkets Park Karlsholme - Mariestad (PRO)

13.30-17.00 -- Micke Ahlgrens - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

19.00-22.00 -- Mickes - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

19.00-22.30 -- Ola & Jag - Bergeforsparken Sörberge - Timrå

13.30-17.00 -- Tomaz & Co - Folkets Hus - Ludvika (PRO)


Torsdag 2:e

18.30-22.30 -- Black Jack - Granbacken Löberöd - Eslöv

18.30-22.00 -- Bob Stevens - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

17.00-20.30 -- Kalle & Stefan - Tornsborgs Tivoli Färingstofta - Klippan (SPF)

13.00-16.00 -- Mickes - Folkets Hus Ersboda - Umeå

19.00-23.00 -- Perikles - Folkets Hus - Säter Dalarna

13.30-17.00 -- Remix - Nybo Bygdegård Gustafs - Säter (SPF)

 

              ⛴ - BÅT

* New Generation -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje

* Vinylbandet -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Fredag 3:e

19.00-23.00 -- Black Jack - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

20.00-24.00 -- Blender - Fyris Park - Uppsala

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Casanovas - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

20.00-24.00 -- Engdahls - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.00-24.00 -- Fernandoz - Folkets Park - Arboga 

18.30-22.00 -- Hazze Peter - Tofta Bygdegård - Varberg

19.00-23.00 -- Jannez - Centralen - Sundsvall

19.00-22.30 -- Kenneth & Classe - Lanegården Lane - Uddevalla

14.00-17.00 -- Nya Widuo - Lagagården Laholm (SKPF)

18.00-21.30 -- Orient - Tuna Bygdegård - Vimmerby (PRO)

20.00-24.00 -- Perikles - Folkets Hus Ersboda - Umeå


Lördag 4:e

19.00-23.00 -- Black Jack - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Casanovas - Parkhallen Borås - Borås

20.00-24.00 -- Donnez - Tingvalla Åstorp - Åstorp

20.00-24.00 -- Engdahls - Kvarnkullen - Kungälv

20.00-24.00 -- Holidays - Fethallen - Fetsund, NORGE

21.00-02.00 -- Matz Bladhs - Hotel Arkipelag Mariehamn - ÅLAND

????? - ????? -- Perikles - Folkets Hus Erikslund - Ånge

19.00-23.00 -- Wahlströms - Brunnsparken Örebro

 

             ⛴ - BÅT

* Blender -- Silje Serenade - Stockholm


Söndag 5:e

18.00-21.30 -- Black Jack - Folkets Park Herrljunga 

18.00-21.30 -- Bob Stevens - Häreborg Indal - Sundsvall

17.00-20.00 -- Charlies - Kville Bygdegård - Tanum

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset  Arvidsjaur

18.00-21.00 -- Kenneth & Classe - Gunnarps Bygdegård - Falkenberg (SPF)

17.00-21.00 -- Perikles - Skultuna Lagårn - Västerås

13.00-16.00 -- Sverre Carlsson - Tuben Farsta - Stockholm (PRO)

17.00-21.00 -- Voize - Folkets Park Bjärnum - Hässlehom

17.00-21.00 -- Wahlströms - Folkets Park Vetlanda

 

             ⛴ - BÅT

* Blender -- Silje Serenade - Stockholm


Måndag 6:e

18.00-21.30 -- Bob Stevens - Tibroparken Tibro

13.30-17.00 -- Hedins - Möklintagården - Sala

19.00-22.00 -- Mickes - Folkparken Skellefteå

14.00-17.00 -- Rixons - Snöstorps Allmogegård - Halmstad (PRO)

19.30-23.00 -- Xplays - Tofta Bygdegård - Varberg


Tisdag 7:e

13.30-17.00 -- Hedins - Brunnsparken Örebro

18.00-21.30 -- Kalle & Stefan -Tolsjö Bygdegård - Lidköping

18.00-22.00 -- Matz Bladhs - Sundpärlan - Helsingborg

14.00-17.00 -- Rixons - Snöstorps Allmogegård - Halmstad  (PRO)

 

            ⛴ - BÅT

* Alvenfors -- Viking Cinderella - Stockholm

* Micke Ahlgrens -- Viking Cinderella - Stockholm

* Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 8:e

19.00-22.30 -- Christerz - Lyransgården Fåker - Östersund (PRO)

18.00-21.30 -- Fernandoz - Falköpingsparken, Falköping

18.00-21.30 -- Kalle & Stefan - Gruvan Grums - Grums (PRO)

18.00-22.00 -- Matz Bladhs - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

13.30-17.00 -- Samzons - Folkets Park - Arboga 

19.00-22.00 -- Tempo - Tölögården - Kungsbacka

18.30-22.30 -- Trippz - Tallparken Vinslöv - Hässleholm 


Torsdag 9:e

18.30-22.30 -- Bob Stevens  - Granbacken Löberöd - Eslöv

17.00-20.30 -- Kenneth & Classe - Eneborg Eneryda - Älmhult (SPF)

18.30-22.00 -- Micke Ahlgrens - Folkets Hus Bollsta - Kramfors

18.00-21.00 -- Orient - Bredaryds Bygdegård - Värnamo (PRO)

19.00-23.00 -- Perikles - Sundpärlan - Helsingborg


Fredag 10:e

20.00-24.00 -- Allstars - Folkets Park Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Black Jack - Folkets Park Sala

21.00-01.00 -- Blender - Parken Oskarshamn - Oskarshamn

20.00-24.00 -- Donnez - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

19.00-22.30 -- Jive - Medborgarhuset - Lycksele 

19.30-23.30 -- Matz Bladhs - Parkhallen Trollhättan - Trollhättan

14.00-17.00 -- Orient - Lagagården - Laholm (SKPF)

????? - ????? -- Perikles - Folkets Hus & Park - Skurup 

 

            ⛴ - BÅT

* Streaplers -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 11:e

20.00-24.00 -- Allstars - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Black Jack - Ramshall Veinge - Laholm

21.00-01.00 -- Blender - Träffen Båberg - Trollhättan

19.00-23.00 -- Donnez - Fyris Park - Uppsala

19.00-23.00 -- Engdahls - Brunnsparken - Örebro 

????? - ????? -- Junix - Marmorbyns Bygdegård - Vingåker

20.00-24.00 -- Martinez - Parkhallen Borås - Borås

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Kristallen Nybro - Kalmar

????? - ????? -- Perikles - Parken Trelleborg - Skåne

21.30-01.30 -- Sannex - Eringsboda Brunn - Ronneby

????? - ????? -- Shine - Kulturhuset Glada Hudik - Hudiksvall

19.30-23.30 -- Streaplers - Hotell kristina - Sigtuna

19.00-23.00 -- Voize - Kvarnhagskällan - Växjö


Söndag 12:e

17.00-21.00 -- Black Jack - Granada Lönsboda - Osby

18.00-22.00 -- Blender - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

17.00-21.00 -- Engdahls - Folkets Park - Hedemora 

18.00-21.00 -- Karl-Erik - edborgarhuset Arvidsjaur

17.00-21.00 -- Matz Bladhs - Törringelund Oxie - Malmö

18.00-21.30 -- Micke Ahlgrens - GT-Gården Jättendal - Nordanstid

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Folkets Hus Östersund - Östersund (PRO)

 

            ⛴ - BÅT

* Leif Kronlund Storband -- Viking Cinderella - Stockholm

* Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 13:e

18.00-21.30 - Engdahls - Folkets Park - Tidaholm

 

            ⛴ - BÅT

* Fernandoz -- Viking Cinderella - Stockholm

* Jive -- Viking Cinderella - Stockholm

* Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 14:e

13.30-17.00 -- Holens - Brunnsparken Örebro

18.00-21.30 -- Kent & Henke - Hindås Rotundan - Härryda

16.00-20.00 -- Orient - Granada Lönsboda - Osby

18.00-22.00 -- Voize - Sundpärlan - Helsingborg

 

            ⛴ - BÅT

* Fernandoz -- Viking Cinderella - Stockholm

* Jive -- Viking Cinderella - Stockholm

* Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 15:e

19.00-22.00 -- Christerz - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

13.30-17.00 -- Janssons Orkester - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

13.00-16.00 -- Patrick Eklöf - Tystberga Bygdegård - Nyköping 

18.00-21.30 -- Rios - Folkets Park Karlsholme - Mariestad

18.30-22.30 -- Toini Ahlms - Tallaprken Vinslöv - Hässleholm

 

            ⛴ - BÅT

* Hollyz -- Viking Cinderella - Stockholm

* Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm

* Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 16:e

13.30-16.00 -- Junix - Folkungaskolan - Linköping

18.30-22.30 -- Kjellez - Granbacken Löberöd - Eslöv

18.3022.00 -- Mickes - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

17.00-20.30 -- Orient - Folkets Park Rydaholm - Värnamo (PRO)

17.00-20.30 -- Trippz - Tornsborgs Tivoli Färingtofta - Klippan (SPF)

 

            ⛴ - BÅT

* Chuck Berry Mania -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Fredag 17:e

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.30-22.00 -- Charlies - Tofta Bygdegård - Varberg

22.00-02.00 -- Donnez - Storefjell Gol - Hallingdal, NORGE

19.00-23.00 -- Holidays - Danshallen Belganet - Ronneby

20.00-24.00 -- Hollyz - Folkets Park - Arboga

20.00-24.00 -- Jannez - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

20.00-24.00 -- Engdahls - Grorud Samfunnshus Oslo - NORGE

14.00-17.00 -- Kenneth & Classe - Lagagården Laholm - Laholm (SKPF)

20.00-24.00 -- Martinez - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

21.00-01.00 -- Matz Bladhs - Hotell Gustaf Fröding - Karlstad

18.00-21.30 -- Stisses Duo - Skeppet Målilla - Hultsfred (PRO)

19.00-23.00 -- Strike - Folkets Park Skeer - Orsa

 

            ⛴ - BÅT

*  Micke Ahlgrens -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 18:e

22.00-02.00 -- Donnez - Storefjell Gol - Hallingdal, NORGE

19.30-00.30 -- Engdahls - Dansefoten Vestfossen - NORGE

19.00-23.00 -- Holens - Häradshammars Bygdegård Vikbolandet - Norrköping

20.00-24.00 -- Holidays - Tingavalla Åstorp - Skåne

19.00-23.00 -- Jannez - Brunnsparken - Örebro

19.00-23.00 -- Kjellez - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Martinez - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Kvarnkullen - Kungälv

 

            ⛴ - BÅT

*  Larz Kristerz -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje

*  Eloge -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 19:e

17.00-21.00 -- Bob Stevens - Folkets Park - Hedemora

17.30-21.30 -- Excess - Nässjö Sportdansklubb - Nässjö

17.00-21.00 -- Holidays - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

18.00-21.30 -- Jive - Isladan Bjärsta - Örnsköldsvik

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset Arvidsjaur

18.00-21.30 -- Kenneth & Classe - Folkets Park Brännö - Hylte

18.00-21.30 -- Matz Bladhs - Folkets park - Herrljunga

17.00-20.30 -- Samzons - Kulturhuset Storfors - Värmland

17.00-20.00 -- Spelfinkarna - Kville Bygdegård - Tanum

19.00-22.30 -- Strike - Folkets Hus - Östersund (PRO)

13.00-16.00 -- Tony Viborgs - Tuben Farsta - Farsta (PRO)

 

            ⛴ - BÅT

*  Spotlight -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 20:e

14.00-17.00 -- Kalle & Stefan - Snöstorps Allmogegård - Halmstad (PRO)

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

 

             ⛴ - BÅT

* Bob Stevens // Engdahls // Spotlight -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 21:e

18.00-22.00 -- Fernandoz - Sundpärlan - Helsingborg

18.00-21.30 -- Roger Lindbloms - Folkets Park - Lidköping

13.30-17.00 -- Tobbes Duo - Brunnsparken Örebro

17.00-20.30 -- Trasthen & Stahren - Folkets Hus Timsfors - Markaryd

 

             ⛴ - BÅT

* Bob Stevens // Engdahls // Spotlight -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 22:e

19.00-22.00 -- Hazzes - Tölögården - Kungsbacka

13.30-17.00 -- Jompaz - Folkets Park - Arboga

19.00-22.00 -- Jörnetorparns- Kulturhuset Möllan - Mölndal

18.00-21.00 -- Kenneth & Classe - Folkets Hus Brastad - Lysekil (PRO)

18.00-21.30 -- Matz Rogers - Gruvan Grums - Värmland (PRO)

18.30-22.30 -- Nordhs - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

18.00-21.30 -- Sounders - Falköpingsparken, Falköping

19.00-22.30 -- Strike - Lyransgården Fåker - Östersund (PRO)

 

            ⛴ - BÅT

*  Spotlight -- Viking Cinderella - Stockholm

 * PH`s -- Viking Cinderella - Stockholm

* Casanovas -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 23:e

16.00-20.00 -- Bengt-Ingvarz - Folkets Park Knislinge - Östra Göinge (PRO)

18.30-22.30 -- Brogrens - Granbacken Löberöd - Eslöv

13.00-17.00 -- Engdahls - Fyris Park - Uppsala

18.00-21.30 -- Kalle & Stefan - Exposkolan f.d Östboskolan - Värnamo (PRO)

18.00-21.00 -- Mogna Män - Folkets Park - Trollhättan (PRO)

13.00-16.00 -- Patrick Eklöf - Föreningsborg Bettna - Flen (PRO)

18.00-21.30 -- Remix - Valhalla Sandviken (PRO)

????? - ????? -- Sannex - Folkan Matfors - Sundsvall

 

              ⛴ - BÅT

* Spotlights -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 24:e

20.30-24.00 -- Black Jack - Folkets Park Skara Fokus - Skara

21.00-01.00 -- Donnez - Grevieparken - Båstad

19.00-23.00 -- Engdahls - Kvarnhagskällan - Växjö (Clubb68)

20.00-24.00 -- Fernandoz - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

14.00-17.00 -- Hardys - Lagagården - Laholm (SKPF)

21.00-01.00 -- Highlights - Parken Oskarshamn - Kalmar

19.30-23.30 -- Holidays - Folkets Park - Trollhättan

13.00-16.00 -- Janne Martins - Hjorthagens Kulturhus - Stockholm (Dansträffen)

20.00-24.00 -- Jannez - Träffen - Nyköping

18.00-21.30 -- Kenneth & Classe - Tuna Bygdegård - Vimmerby (PRO)

18.30-21.30 -- Mickes - Oasen Nordmaling - Nordmaling

14.00-17.00 -- Pär Norlings - Skeppsgården Bålsta - Håbo

????? - ????? -- Sannex - Folkets Hus Bräcke - Jämtland

19.00-22.30 -- Serenad - Medborgarhuset - Lycksele

 

            ⛴ - BÅT

*  Wahlströms -- Viking Cinderella - Stockholm


Lördag 25:e

21.00-01.00 -- Allstars - Alnö Bryggeri - Sundsvall

19.00-23.00 -- Black Jack - Fyris Park - Uppsala

19.00-23.00 -- Donnez - Brunnsparken - Örebro

19.00-23.00 -- Expanders -Folkets Park Huskvarna - Jönköping

19.00-23.00 -- Foxie - Kulturhuset Möllan - Mölndal

20.00-24.00 -- Holidays - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

19.00-22.30 -- Jive - Folkets Hus Skelleftehamn Rotan - Skellefteå

19.00-23.00 -- Martinez - Bällstabergsskolan Vallentuna

????? - ????? -- Sannex - Folkets Hus Forum Junsele - Sollefteå

20.00-24.00 -- Xplays - Folkets Park Sala

 

            ⛴ - BÅT

*  Wahlströms -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 26:e

17.00-21.00 -- Donnez - Holken Karlstad

17.00-21.00 -- Engdahls - Folkets Park Lönsboda - Osby

18.00-21.00 -- Karl-Erik - Medborgarhuset Arvidsjaur

19.00-22.00 -- Mickes - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå

18.00-22.00 -- Sannex - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

16.30-20.30 -- Shine - Swinghallen - Växjö

 

            ⛴ - BÅT

* Black Jack -- Viking Cinderella - Stockholm

* Kjellez -- Viking Cinderella - Stockholm

* Junix -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 27:e

17.00-20.30 -- Nordhs - Tingvalla Åstorp - Skåne (Seniordanser.se)

18.00-21.30 -- Voize - Tidaholmsparken - Tidaholm 

 

            ⛴ - BÅT

*  Black Jack // Kjellez -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 28:e

13.30-17.00 -- BarraBazz - Brunnsparken Örebro

18.00-22.00 -- Brogrens - Sundpärlan - Helsingborg

18.00-21.30 -- Orient - Hindår Rotunda - Härryda 

19.00-22.30 -- Voize - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka

 

            ⛴ - BÅT

* Black Jack -- Viking Cinderella - Stockholm

* Kjellez -- Viking Cinderella - Stockholm

* Junix -- Viking Cinderella - Stockholm