MALUNG 2019-18

Juli "Danser"


Fredag 1:e

19.00-23.00 - Allstars - Polketten Liseberg - Göteborg, Västra Götaland

20.00-24.00 - Avant - Björknäsparken - Boden, Norrbotten

20.00-24.00 - Black Jack - Bergviksparken - Söderhamn, Gävleborg

19.00-22.30 - Brogrens - Bingsmarkers Camping Skivarp - Skurup, Skåne

20.00-24.00 - Callinaz - Skälby Loge - Kalmar

20.00-24.00 - Fernandoz - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

20.00-24.00 - Mannerz - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Martinez - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

18.00-21.30 - Orient - Folkparken Gemla - Väsxjö, Kronoberg

20.00-24.00 - PH`s - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

????-???? - Sannex - Small Lake Meet Hedekas - Munkedal, Västra Götaland

21.00-01.00 - Streaplers - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-02.00 - Blender / Lasse Stefanz / Perikles - Hedevi IP Ullared - Falkenberg, Halland 

19.30-01.00 - Donnez / Dænsebændet - Festplass Lavvotunet  - 2870 Dokka, NORGE

 


Lördag 2:e

???? - ???? - Ankies - Kärrgruveparken Norberg - Västmanland

20.00-24.00 - Black Jack - Moliden Örnsköldsviken - Västernorrland

19.00-22.30 - Brogrens - Bingsmarkens Camping Skivarp, Skurup, Skåne

21.00-01.20 - Donnez - Ljørdalen - 2425 Ljørdalen Trysil NORGE

21.30-01.30 - Expanders - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar

???? - ???? - Fernandoz - Trolldalen Degeberga - Kristianstad, Skåne

20.00-00.30 - Holidays - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

19.00-23.00 - Jive - Skansen Galejen - Stockholm

20.00-24.00 - Kenneth & Classe - Solliden Koppom - Eda, Värmland

???? - ???? - Lasse Stefanz - Hasselbacken Finspång Regna - Östergötland 

21.00-01.00 - Martinez - Folkets park Knutby - Uppsala

18.00-22.00 - Matz Bladhs - Rydsnäs Loge - Ydre, Östergötland

20.00-24.00 - Mogna Män - Kungälvsparken Kungälv - Västra Götaland

???? - ???? - Perikles - Torparedagarna Åstorp - Skåne

21.30-02.00 - PH`s - Sidskogen Järvsö - Ljusdal, Gävleborg

???? - ???? - Streaplers - Vildmannahallen Storuman - Västerbotten

 

((NON-STOP DANSER))

21.00-01.00 - Callinaz  / The Hub Caps - Borkhults Festplats - Åtvidaberg, Östergötland

19.30-01.00 - Contrazt / Ingemars - Lavvotunet Dokka Camping - Dokka NORGE

18.00-02.00 - Arvingarna / Barbados / Sannex - Hedevi IP Ullared - Falkenberg, Halland


Söndag 3:e

17.00-21.00 - Bob Stevens - Strandpärlan Torne - Alvesta, Kronoberg

21.30-01.30 - Blender - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar

19.00-23.00 - Engdahls - Lilltorpet Falun - Dalarna

19.00-22.30 - Jive - Logen Ljusvattnet Burträsk - Skellefteå, Västerbotten

18.00-22.00 - Matz Bladhs - Stallet Vassmolösa - Kalmar

19.00-22.30 - Mickes - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

18.00-21.00 - Streaplers - Björknäsparken - Boden, Norrbotten


Måndag 4:e

21.30-01.30 - Excess - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar


Tisdag 5:e

????-???? - Black Jack - Björklunden Norra Kvinneby - Mörbylånga, Kalmar

19.00-23.00 - Donnez - Broby Bettna - Flen, Södermanland

20.00-24.00 - Jannez - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

18.30-22.30 - Matz Bladhs - Björka Loge - Lund, Skåne

21.30-01.30 - Perikles - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar

19.00-23.00 - Sannex - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - Martinez / Trippix  - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland 

 


Onsdag 6:e

19.00-22.00 - Avant - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Slellefteå, Västerbotten

???? - ???? - Black Jack - Ransäter Hembygdsgård - Munkfors, Värmland

19.00-23.00 - Canyons med Conny Nilsson - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

18.00-20.30 - Charlies - Folkets Park Ellös - Orust, Västra Götaland

19.00-22.00 - Hedins - Lohärads Bygdegård - Norrtälje, Stockholm

20.30-00.30 - Jannez - Hjortnäs Brygga - Leksand, Dalarna

19.00-23.00 - Kjellez - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

???? - ???? - Martinez - Folkets Park Malmö - Skåne

18.00-21.30 - Matz Rogers - Folkets Park Degerfors - Örebro

18.30-22.30 - Matz Bladhs - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.00-23.00 - Shine - Polketten Liseberg - Göteborg, Västra Götaland

19.30-23.30 - Xplays - Borensbergsparken - Motala, Östergötland

 

((NON-STOP DANSER))

21.00-01.30 - Callinaz / Highlights - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar 

???? - ???? - Donnez / Neil Wilde / AristoCats - Seljordfestivalen - 3840 Seljord, NORGE

 


Torsdag 7:e

21.00-23.30 - Black Jack - Stadsparken Borås - Västra Götaland

21.30-01.30 - Casanovas - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar

???? - ???? - Fernandoz - Ransäters Hembygdsgård - Munkfors, Värmland

13.00-17.00 - Hedins - Ängby Park - Knivsta, Uppsala PRO

19.00-23.00 - Jannez - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm 

19.00-23.00 - Jive - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

???? - ???? - Kjellez - Folkparken Skellefteå - Västerbotten

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Barva Loge - Eskilstuna

19.00-23.00 - PH`s - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

19.00-23.00 - Xplays - Lilltorpet - Falun, Dalarna

 

((NON-STOP DANSER))

???? - ???? - Lasse Stefanz / Donnez / AristoCats / Neil Wilde / En Dags Pause- Seljordfestivalen - 3840 Seljord, NORGE

???? - ???? - Matz Bladhs / Perikles - Ekebo Munka Ljungby - Ängelholm, Skåne

 


Fredag 8:e

21.00-01.00 - Eloge - Dundermarknaden Strömsund - Jämtland

20.00-24.00 - Foxie - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Holidays - Ransäters Hembygdsgård - Munkfors, Jämtland

20.00-24.00 - Kjellez - Björknäsparken Boden - Norrbotten

???? - ???? - Martinez - Let`s go Arvidsjaur - Norrbotten

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Nya Åhusparken - Kristianstad, Skåne

20.00-24.00 - Mickeys - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

21.00-01.00 - PH`s - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

 

((NON-STOP DANSER))

21.00-01.30 - Allstars / Jannez - Lundegård Köpingsvik - Borgholm, Kalmar 

???? - ???? - Larz Kristerz / AristoCats / Creedence Forever / Louis Myklebust Band / PK & Dansefolket / Sputnik / Imgemars  - Seljordfestivalen - 3840 Seljord, NORGE

???? - ???? - Blender / Donnez / Perikles / Black Jack / Sannex / The Playtones - Ekobofestivalen Munka Ljungby - Ängelholm, Skåne

 


Lördag 9:e

???? - ???? - Avant - Logen Ullatti - Gällivare, Norrbotten

20.00-24.00 - Blender - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

21.00-01.00 - Bob Stevens - Ransäters Hembygdsgård - Munkfors, Värmland

20.00-00.30 - Donnez - Fågelsång - Våxtorp 

20.00-24.00 - Engdahls - Kungälvsparken - Västra Götaland

20.00-24.00 - Fernandoz - Utänges Loge Tanumshede - Tanum, Västra Götaland

20.00-24.00 - Holidays - Rangelstorp Loge - Vimmerby, Kalmar

21.00-01.00 - Kjellez - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

21.00-01.00 - Larz Kristerz - Fjellvang Drevsjø - 2443 Drevsjø, NORGE

???? - ???? - Martinez - Let`s go Arvidsjaur - Norrbotten

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Skansen Galejan - Stockholm

21.00-01.00 - PH`s - Dundermarknaden Strömsund - Jämtland

21.00-24.00 - Steinar Engelbrekson Band - Grinde Festivalen - 5570 Tysværs, NORGE

 

 ((NON-STOP DANSER))

???? - ???? - Allstars / Callinaz / Danne Stråhed och Dynamo / Grönwalls / Jannez / Lasse Stefanz / Perikles - Ekebo Munka ljungby - Helsingborg, Skåne

???? - ???? - Rune Rudberg / Contrazt / AristoCats / Creedens Forever / Vømmølgutan - Seljordfestivalen -  3840 Seljord, NORGE 

 


Söndag 10:e

17.00-21.00 - Ankies - Folkets Park Vetlanda - Jönköping

17.00-21.00 - Engdahls - Uddeholmsladan Uddeholm - Hagfors, Värmland

18.00-22.00 - Expanders - Tyllnäs Udde Borlänge - Dalarna

18.00-22.00 - Holidays - Stallet Vallmolösa - Kalmar

18.00-22.00 - Jannez - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00-21.30 - Junix - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland PRO

19.00-22.30 - Kjellez - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

20.00-24.00 - Lasse Stefanz - Kulle Rörum - Simrishamn, Skåne

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Lilltorpet Falun - Dalarna

18.00-21.30 - Matz Bladhs - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

19.00-22.30 - Mickes - Logen Ljusvattnet  Burträsk - Skellefteå, Västerbotten

 

BÅT:  --  Hedins  -- Viking Cinderella - Stockholm

 


Måndag 11:e

18.00-21.30 - Black Jack - Falköpingsparken - Västra Götaland

20.00-24.00 - Högtryck (FIN) - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

19.00-23.00 - Jannez - Nöjesparken Varberg - Halland

 

BÅT:  --  Hedins  -- Viking Cinderella - Stockholm

 


Tisdag 12:e

18.30-22.30 - Black Jack - Björka Loge - Lund, Skåne

19.00-23.00 - Callinaz - Skultuna Lagårn - Västerås, Västmanland

20.00-24.00 - Expanders - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

19.00-23.00 - Fernandoz - Broby Bettna - Flen, Södermanland

18.30-22.30 - Hollyz - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

21.00-01.00 - Jannez - Lane Loge Uddelvalla - Västra Götaland

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

????-???? - Micke Ahlgrens - Liljekonvaljeholmen Sunnersta - Uppsala

18.30-22.00 - Mogna Män - Folkets Park Smålandsstenar - Gislaved, Jönköping

????-???? - Perikles - Bingsmarkens Camping Skivarp - Skurup, Skåne

19.00-23.00 - Xplays - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

 

 ((NON-STOP DANS))

kl: 20.30-24.00 - Streaplers / Bo Liljedahl - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

BÅT:  --  Hedins  -- Viking Cinderella - Stockholm

 


Onsdag 13:e

19.00-22.00 - Bendix - Cafè Kajutan Båthallen - Skellefteå, Västerbotten

18.30-22.30 - Black Jack - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.30-23.30 - Blender - Borensbergsparken - Motala, Östergötland

21.00-01.00 - Callinaz - Lane Loge Uddelvalla - Västra Götaland

20.30-00.30 - Donnez - Hjortnäs Brygga - Leksand, Dalarna

21.00-01.00 - Expanders - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

20.00-24.00 - Fernandoz - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

19.00-23.00 - Jive - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

????-???? - Martinez - AllsåklubbenÖverkalix - Norrbotten

18.00-21.30 - Mogna Män - Timmeleparken Ulricehamn - Västra Götaland

????-???? - Perikles - Bingmarkens Camping Skivarp - Skurup, Skåne

19.00-23.00 - PH`s - Lisaberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

13.30-17.00 - Sandins - Kolbäcksparken Hallstahammar, Västmanland PRO

 

BÅT: 

---  Excess / Hedins / Xplays  --- Viking Cinderella - Stockholm

 

 


Torsdag 14:e

18.00-22.00 - Bennrix - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

21.00-01.00 - Blender - Lane Loge Uddelvalla - Västra Götaland

19.00-23.00 - Blixterz - Lilltorpet - Falun, Dalarna

???? - ???? - Donnez - Dansfestivalen i Sel - 2672 Sel, NORGE

19.00-23.00 - Engdahls - Barva Loge - Eskilstuna

20.00-24.00 - Expanders - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västerbotten

21.00-01.00 - Jannez - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

???? - ???? - Jive - Trillen Åsele - Västerbotten

20.00-24.00 - Larz Kristerz - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

???? - ???? - Lasse Stefanz - Dansefestivalen i Sel - 2672 Sel, NORGE

20.00-24.00 - Martinez - Folkparken Skellefteå - Västerbotten

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

???? - ???? - Perikles - Gästis Höör - Skåne

19.00-23.00 - PH`s - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

19.00-23.00 - Wahlströms - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

 

BÅT: -- Excess / Hedins / Xplays -- Viking Cinderella - Stockholm

 

 


Fredag 15:e

20.00-24.00 - Black Jack - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

20.00-24.00 - Blender - Älvstagården Jättendal - Nordanstig, Gävleborg

21.00-01.00 - Callinaz - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

20.00-24.00 - Donnez - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

20.00-24.00 - Engdahls - Bergviksparken - Söderhamn, Gävleborg

???? - ???? - Fernandoz - Idreyran - Älvdalen, Dalarna

20.00-24.00 - Framed - Björknäsparken Boden - Norrbotten

20.00-24.00 - Highlights - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Jannez - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

???? - ???? - Lasse Stefanz - Åkrestrømmen Grendefestival - 2485 Rendalen, NORGE

21.00-01.00 - Mannerz - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

???? ? ??? - Perikles - Gästis Höör - Skåne

20.00-24.00 - PH`s - Skälby Loge - Kalmar

21.00-01.00 - Streaplers - Lane Loge Uddelvalla - Västra Götaland

20.00-24.00 - Voize - Tydingesjön Broby - Östra Göinge - Skåne

 

BÅT: --  Hedins  -- Viking Cinderella - Stockholm

 


Lördag 16:e

???? - ???? - Agneta & Peter - Udden Trehörningsjö - Örnsköldsvik, Västernorrland

19.00-23.00 - Bennrix - Polketten Liseberg - Göteborg, Västra Götaland

???? - ???? - Black Jack - Skålans Bygdegård - Berg, Jämtland

21.00-01.00 - Blender - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

21.00-23.30 - Bob Stevens - Stadsparken Borås - Västra Götaland

???? - ???? - Carisma (FIN) - Udden Kangos - Pajala, Norrbotten

21.00-01.00 - Casanovas - Folkets Park Knutby - Uppsala

21.00-02.00 - Donnez - Brännaberget Överkalix - Norrbotten

20.00-24.00 - Engdahls - Moliden Örnsköldsvik - Västernorrland

19.00-23.00 - Fernandoz - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Framed - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

21.00-01.00 - Jannez - Tors Loge Torsåker - Hofors, Gävleborg

???? - ???? - Larz Kristerz - Dansefestivalen i Sel - 2672 Sel, NORGE

???? - ???? - Lasse Stefanz - Folkets Park Forshaga - Värmland

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

20.30-00.30 - Micke Ahlgrens - Rydsnäs Loge - Ydre, Östergötland

21.00-01.00 - PH`s - Laus Backar Ljugarn - Gotland

18.30-22.00 - Sannex - Mörbylångaparken - Mörbylånga, Kalmar

20.00-24.00 - Streaplers - Ålands Dansbandsfestival - Restaurang Seagram - Degerby, ÅLAND

 

((NON-STOP DANS))

21.00-01.00 - Sandins / Mickeys - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

BÅT:  --  Junix  -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 17:e

19.00-22.30 - Bendix - Logen Ljusvattnet Burträsk - Skellefteå, Västerbotten

18.00-21.00 - Carisma (FIN) - Björknäsparken Boden - Norrbotten

18.00-22.00 - Fernandoz - Stallet Vallmolösa - Kalmar

19.00-23.00 - Engdahls - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

17.00-21.00 - Hedins - Strandpärlan Torne - Alvesta, Kronoberg

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Lilltorpet Falun - Dalarna

19.00-22.30 - Skippers Kapell - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

18.00-22.00 - Xplays - Alingsåsparken - Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

21.00-02.00 - Bob Stevens / Casanovas / Date / Framed / Voize / Bennrix / Rent Drag / Hanne Mette Band (NO) / Pepita Slappers - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung

19.00-24.00 - Lasse Stefanz / DW DansWerket - Ramsholmen Ekenäs - FINLAND

((BÅT))   --   Junix   -- Viking Cinderella - Stockholm

 

 


Måndag 18:e

18.00-21.30 - Fernandoz - Tidaholmsparken - Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Engdahls / Thor Görans & Agneta Olsson / Donnez / Streaplers / Scotts / Blender / Mickeys / Stefan Nykvist / CCA / Hollyz / Per Lundgrens / Brogrens  - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung

 

BÅT:

---  Junix  -- Viking Cinderella Stockholm

 

 


Tisdag 19:e

20.00-24.00 - Casanovas - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

18.30-22.30 - Fernandoz - Björka Loge - Lund, Skåne

18.30-22.00 - Kalle & Stefan - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

20.00-02.00 - Lasse Stefanz - Ön Hedesunda - Gävle, Gävleborg

19.00-23.00 - Martinez - Broby Bettna - Flen, Södermanland

18.00-21.30 - Mogna Män - Hindås Rotunda - Härryda, Västra Götaland

19.00-23.00 - Streaplers - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

 

((NON-STOP DANSER))

20.00-01.00 - Matz Bladhs / Micke Ahlgrens / Bhonus / Jannez / Perikles / Contrazt (NO) / Rune Rudberg Band (NO) / Bælgbrøkken (NO) / Pia Pihlgrens / Mona Jill Band (NO) / Little Boo / PH`s - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung 

20.30-24.00 - C-Laget / Wahlströms - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

BÅT:

---  Junix  --- Viking Cinderella Stockholm

 


Onsdag 20:e

20.00-24.00 - Casanovas - Ärstaparken Kyrkdal - Kramfors, Västernorrland 

18.30-22.30 - Dansbandet - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.00-23.00 - Fernandoz - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

20.00-24.00 - Jannez - Furuviken Hällesjö - Bräcke, Jämtland

???? - ???? -  Jive - Allåsklubben Överkalix - Norrbotten

20.30-00.30 - Larz Kristerz - Hjortnäs Brygga - Leksand, Dalarna

18.00-20.30 - Mogna Män - Folkets Park Ellös - Orust, Västra Götaland

???? - ???? - Martinez - Djurönäset  - Värmdö, Stockholm

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Polketten Liseberg - Göteborg, Västra Götaland

???? - ???? - Perikles - Stortorget Karlshamn - Blekinge

 19.30-23.30 - Wahlströms - Borensbergsparken Motala - Östergötland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Kandis (DK) / Matz Rogers / Anne Nørdsti (NO) / Lasse Stefanz / Foxie / Expanders / Excess / Xplays / Wickströmz / Bo Lijedahl / TT Grace / Högtryck (FIN) - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung 

((BÅT))   --  Junix  -- Viking Cinderella Stockholm

 


Torsdag 21:e

20.00-24.00 - Blender - Ärstaparken Kyrkdal - Kramfors, Västernorrland

19.00-21.30 - Carisma (FIN) - Festplatsen Vännäsby - Västerbotten   

19.00-23.00 - Fernandoz - Barva Loge - Eskilstuna

19.00-22.00 - Jive - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Slellefteå, Västerbotten

13.00-17.00 - Matz Rogers - Ängby Park Knivsta - Uppsala PRO

????-???? - Perikles - Bryggfesten Karlshamn - Blekinge

19.00-23.00 - Sounders - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

 

((NON-STOP DANS))

kl: 20.00-01.00 - Hedins / Skippers kapell / Larz Kristerz / Martinez / PH`s / Wahlströms / Callinaz / Blixterz / Replay (ÅL)Wiggens / Holidays / Alvenfors  - Dansbandsveckan  Orrskogen, Malung 

19.30-01.00 - Get Rhythm / Gunslingers - Lavvotunet Dokka Camping - Dokka NORGE

BÅT:

---  Junix  --- Viking Cinderella Stockholm

 


Fredag 22:e

21.00-01.00 - Blender - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Callinaz - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Casanovas - Bredsele Park Kusfors - Skellefteå, Västerbotten

????.???? - Donnez - Stortorget Karlshamn - Blekinge

20.00-24.00 - EJ FASTSTÄLLD - Björknäsparken Boden - Norrbotten

20.00-24.00 - Expanders - Skälby Loge - Kalmar

13.30-17.00 - Kalle & Stefan - Söderbärkeparken - Smedjebacken, Dalarna PRO

 

((NON-STOP DANS))

20.00-02.00 - Sounders / The Hug Caps / Black Jack / Grönwalls / Mannerz / Highlights / Allstars / Titanix / Rent Drag / Tomas Fanth (FIN) / Shine / Kjellez - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung 

19.30-01.00 - Hilljacks / Åsmund Åmli Band - Lavvotunet Dokka Camping - Dokka NORGE

BÅT:

---  Junix --- Viking Cinderella Stockholm

 


Lördag 23:e

???? - ???? - Alvenfors - Otterbäckens Sjökrog - Gullspång, Västra Götaland

???? - ???? - Black Jack - Folkets Park Östmark - Torsby, Värmland

20.00-24.00 - Callinaz - Bestorosparken - Linköping, Östergötland 

20.00-23.00 - Holidays - Stadsparken Borås - Västra Götaland

20.00-24.00 - Kjellez - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

???? - ???? - Martinez - Folkets Hus Hunge - Bräcke, Jämtland

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Upperudsladan Molkom - Karlstad, Värmland

21.30-01.30 - Perikles - Björka Loge - Lund, Skåne

19.00-23.00 - Sounders - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Streaplers - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

 

((NON-STOP DANS))

20.00-02.00 - Carisma (FIN) / Sandins / Grönwalls / Sannex / Blender / Vikingarna med Christer Sjögren / Fernandoz / Donnez / Tiglar (IS) / Järnbrukarna med Lelle / Ankies / The Swamp Shakers - Dansbandsveckan Orrskogen, Malung

20.00-01.00 - PH`s / Casanovas - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

19.30-01.00 - Rune Rudberg Band / Sie Gubba - Lavvotunet Dokka Camping - Dokka NORGE

((BÅT))  --  Junix  -- Viking Cinderella - Stockholm

 

 


Söndag 24:e

18.00-22.00 - Bennrix - Stallet Vallmolösa - Kalmar

18.00-22.00 - Callinaz - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00-21.30 - Carisma (FIN) - Moliden - Örnsköldsvik, Västernorrland

17.00-21.00 - Donnez - Uddeholmsladan - Hadfors, Värmland

19.00-23.00 - Martinez - Lilltorpet Falun - Dalarna 

17.00-21.00 - Orient - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

20.00-24.00 - Perikles - Kulla Rörum - Simrishamn, Skåne

 

 

 


Måndag 25:e

19.00-23.00 - Callinaz - Nöjesparken Varberg - Halland

18.00-21.30 - Donnez - Folkets Park Falköping - Västra Götaland

17.00-20.20 - Orient - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

 


Tisdag 26:e

18.30-22.30 - Donnez - Björka Loge - Hardeberga Södra Sandby - Lund, Skåne

18.30-22.30 - Engdahls - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

16.00-19.00 - Holidays - Skansen Galejan - Stockholm

20.00-24.00 - Martinez - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne

19.00.23.00 - Streaplers - Broby Bettna - Flen, Södermanland

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - C-Laget / Voize - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

19.00-24.00 - Blender / Expanders - Skultuna Lagårn - Västerås, Västmanland

20.00-02.00 - Black Jack / Larz Kristerz - Ön Hedesunda - Gävleborg

 

BÅT:

---  Titanix  --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Onsdag 27:e

19.00-22.00 - Bendix - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

20.00-24.00 - Black Jack - Furuviken Hällesjö - Bräcke, Jämtland

20.30-00.30 - Callinaz - Hjortnäs Brygga - Leksand, Dalarna

18.30-22.30 - Canyons med Conny Nilsson - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.30-23.30 - Casanovas - Borensbergsparken Motala - Östergötland 

19.00-23.00 - Engdahls - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

20.00-24.00 - Expanders - Ärstaparken Kyrkdal - Kramfors, Västernorrland

19.00-23.00 - Fernandoz - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

21.00-01.00 - Martinez - Ava Havsbad Lögdeå - Nordmaling, Västerbotten

20.00-24.00 - Mickes - Allsåklubben Överkalix - Norrbotten

13.30-17.00 - Kalle & Stefan - Kolbäcksparken - Hallstahammar, Västmanland PRO

 

((NON-STOP DANS))

19.00-24.00 - Donnez / Streaplers - Grevieparken - Båstad, Skåne

 

BÅT:

---  Titanix  --- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 28:e

19.00-23.00 - Allstars - Folkets Park Nora - Örebro

19.00-23.00 - Blender - Kungälvsparken Kungälv - Västra Götaland

19.00-23.00 - Bob Stevens - Barva Loge - Eskilstuna

19.00-23.00 - Callinaz - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

19.00-23.00 - Casanovas - Lilltorpet Falun - Dalarna 

19.00-23.00 - Chiquita - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

21.00-01.00 - Donnez - Kolsnäsparken - Sunne, Värmland

18.00-22.00 - Engdahls - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

20.00-24.00 - Fernandoz - Folkets Park Skellefteå - Västerbotten

20.00-24.00 - Martinez - Bygdegården Arvesund Mattmar - Åre, Jämtland

20.00-24.00 - Orient - Hällesvik Havsbad - Sölvesborg, Blekinge

19.00-23.00 - PH´s - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

 

BÅT: --  Titanix  -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 29:e

20.00-24.00 - Bob Stevens - Bergviksparken Söderhamn - Gävleborg

20.00-24.00 - Black Jack - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

20.00-24.00 - Blender - Kärrasand Urshult - Tingsryd, Kronoberg

20.00-01.00 - Donnez - Grinstad Gård/Rakkestadslogen - 1890 Rakkestad, NORGE

20.00-24.00 - Engdahls - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

20.00-24.00 - Expanders - Skansen Galejen - Stockholm

20.00-24.00 - Fernandoz - Björknäsparken Boden - Norrbotten

21.00-01.00 - Lasse Stefanz - Fina Fisken trosa - Södermanland

21.00-01.00 - Martinez - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

21.00-01.00 - Perikles - Askeröds ip - Hörby, Skåne

21.00-01.00 - PH`s - Vikingalunden Väddö Älmsta - Norrtälje, Stockholm

21.00-01.00 - Scotts - Kolnäsparken Sunne - Värmland

21.00-01.00 - Streaplers - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Boogart / Sannex - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten


Lördag 30:e

20.00-24.00  - Allstars - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

???? - ???? - Black Jack - Folkets park Vretstorp - Hallsberg, Örebro

21.00-01.00 - Blender - Eklidens Festplats Västra Harg - Mjölby, Östergötland

21.00-01.00 - Casanovas - Kärrasand Urshult - Tingsryd, Kronoberg

20.00-00.30 - Chiquita - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

20.30-00.30 - Engdahls - Rydnäs Loge - Ydre, Östergötland

21.00-01.00 - Fernandoz - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

19.00-23.00 - Holidays - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

19.00-23.00 - Hollyz - Mossbrott Vara - Västra Götaland

21.00-01.00 - Larz Kristerz - Trollheimsporten Turistsenter - 7340 Oppdal, NORGE

???? - ???? - Lasse Stefanz - Folkets Park Värestorp - Kristianstad, Skåne

???? - ???? - Perikles - Surbrunnsparken Ystad - Skåne

21.00-01.00 - PH`s - Tors Loge - Hofors, Gävleborg

21.00-01.00 - Rune Rudberg Band (NO) - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

20.00-24.00 - Sounders - Utänges Loge Tanumshede - Tanum, Västra Götaland

20.00-24.00 - Streaplers - Skansen Galejan - Stockholm

21.00-01.00 - Titanix - Kolsnäsparken - Sunne, Värmland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Boogart / Sannex - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten


Söndag 31:e

18.00-22.00 - Allstars - Folkets Park Vadstena Krogaränga - Östergötland

19.00-22.30 - Avant - Logen Ljusvattnet Burträsk - Skellefteå, Västerbotten

17.00-21.00 - Bennrix - Strandpärlan Torne - Alvesta, Kronoberg

18.00-22.00 - Blender - Alingsåsparken - Västra Götaland

19.00-22.30 - Fernandoz - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland 

18.00-22.00 - Kjellez - Stallet Vallmolösa - Kalmar

18.00-21.30 - Mickes - Moliden Örnsköldsvik - Västernorrland

17.00-20.00 - Orient - Kville Bygdegård - Tanum, Västra Götaland SPF

18.00-22.00 - Shine - Barva Loge - Eskilstuna

19.00-23.00 - Streaplers - Lilltorpet Falun - Dalarna