MALUNG 2019-18

September "Danser"


Torsdag 1:e

19.00-23.00 - Callinaz - Säterdalen - Säter, Dalarna

19.00-23.00 - Casanovas - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

18.30-22.30 - Engdahls - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne 

19.00-23.00 - Fernandoz - Barva Loge - Eskilstuna


Fredag 2:e

21.00-01.00 - Black Jack - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Blender - Skälby Loge - Kalmar

20.00-24.00 - Casanovas - Gamleby Folkpark - Västervik, Kalmar

???? - ???? - Jannez - Älvstagården Jättendal - Nordanstig, Gävleborg

13.30-17.00 - Junix - Söderbärkeparken - Smedjebacken, Dalarna PRO

19.00-23.00 - Kenneth & Classe - Folkets Hus Jössefors - Arvika, Värmland PRO

14.00-17.00 - Orient - Lagagården Laholm - Halland

20.00-24.00 - Pia Pihlgrens - Bodils dancing - Grorud Samfunnshus, Oslo, NORGE

19.00-23.00 - Voize - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

 

((BÅT))

---  Blixterz  --- Viking Rosella - Stockholm


Lördag 3:e

21.00-01.00 - Black Jack - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

20.00-24.00 - Callinaz - Blomsterhultslogen Karlstad - Värmland

20.00-24.00 - Donnez - Fethallen - 1900 Fetsund, NORGE 

20.00-24.00 - Högtryck (FIN) - Rangelstorps Loge - Vimmerby, Kalmar

21.00-01.00 - Jannez - Aspåsnäset - Krokom, Jämtland

20.00-24.00 - Kjellez - Tingvalla Åstorp - Skåne

 

((NON-STOP DANS))

19.00-24.00 - Blender / Casanovas - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

 


Söndag 4:e

17.00-21.00 - Alvenfors - Folkets Park Hedemora - Dalarna 

18.00-22.00 - Bennrix - Stallet Vassmolösa - Kalmar

18.00-22.00 - Blender - Barva Loge - Eskilstuna

18.00-22.00 - Casanovas - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00-21.30 - Donnez - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

18.30-22.00 - Kalle & Stefan - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

19.00-22.00 - Matz Rogers - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland PRO


Måndag 5:e

19.00-23.00 - Casanovas - Nöjesparken Varberg - Halland


Tisdag 6:e

16.00-20.00 - Kalle & Stefan - Folkets park Glimåkra - Skåne PRO

18.30-22.00 - Kenneth & Classe - Folkets Park Smålandsstenar - Gislaved, Jönköping

18.00-21.30 - Mogna Män - Alingsåsparken - Västra Götaland


Onsdag 7:e

19.30-22.30 - Charlies - Folkets Park Ödeborg - Färgelanda, Västra Götaland

19.00-22.00 - Hollyz - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland

18.00-21.30 - Junix - Sporthallen Kungsgården - Sandviken, Gävleborg PRO

18.00-21.30 - Jive - Falköpingsparken - Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Wahlströms / Excess - Fröjden Stadspark - Jönköping


Torsdag 8:e

19.00-23.00 - Callinaz - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

17.00-20.30 - Kenneth & Classe - Eneborg Eneryda  - Älmhult, Kronoberg SPF

19.00-23.00 - Kjellez - Barva Loge - Eskilstuna

18.00-22.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg


Fredag 9:e

21.00-01.00 - Allstars - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Avant - Björknäsparken Boden - Norrbotten

18.00-22.00 - Blender - Gröna Lund - Stockholm

20.00-24.00 - Fernandoz - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

20.00-24.00 - Holidays - Bergviksparken - Söderhamn, Gävleborg

18.00-22.00 - Junix - Folkets Hus Lesjöfors - Filipstad, Värmland PRO

21.00-01.00 - Larz Kristerz - Bokskogen Buskerud - Gislaved, Jönköping

???? - ???? - Lasse Stefanz - Storefjell Resort Hotel - 3550 Gol i Hallingdal

17.00-21.00 - Orient - Nakterhuset Sölvesborg - Blekinge

???? - ???? - Pia Pihlgrens - Grevieparken - Båstad, Skåne

20.00-24.00 - Streaplers - Folkets Park Sala - Västmanland


Lördag 10:e

20.00-24.00 - Engdahls - Ramshall Veinge - Laholm, Halland

20.00-24.00 - Fernandoz - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

17.00-21.00 - Junix - Järga Bystuga - Malung, Dalarna PRO

???? - ???? - Lasse Stefanz - Storefjell Resort Hotel - 3550 Gol i Hallingdal

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Pigalle Nässjö - Nässjö, Jönköping

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Blender???  - Rengbågen Brunnsparken - Örebro


Söndag 11:e

18.00-21.00 - Agneta & Peter - Björknäsparken Boden - Norrbotten

18.00-22.00 - Blender - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

18.00-22.00 - Engdahls - Stallet  Vassmolösa - Kalmar 

17.00-21.00 - Kenneth & Classe - Björkbacken Hynnenäs - Alvesta, Kronoberg

18.00-22.00 - Micke Ahlgrens - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

???? - ???? - Perikles - Folkets Park Mörrum - Karlshamn, Blekinge


Måndag 12:e

18.00-21.30 - Micke Ahlgrens - Tidaholmsparken - Västra Götaland


Tisdag 13:e

18.00-22.00 - Engdahls - Sundpärlan Helsingborg - Skåne

19.00-22.00 - Junix - Ulvsättra Loge Kallhäll - Järfälla, Stockholm

18.30-22.00 - Kenneth & Classe - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne

 

((BÅT))

---  PH`s  --- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 14:e

19.00-22.00 - Agneta & Peter - Blackis Svartöstaden - Luleå, Norrbotten 

14.00-17.00 - Junix - Landerydgården Hjulsbro - Linköping, Östergötland

18.30-22.30 - Orient - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne


Torsdag 15:e

19.00-23.00 - Expanders - Säterdalen - Säter, Dalarna

18.30-22.30 - Holidays - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Barva Loge - Eskilstuna


Fredag 16:e

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Torpet Bräcke - Jämtland PRO

20.00-24.00 - Bob Stevens - Folkets Park Arboga - Västmanland

20.00-24.00 - Callinaz - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

19.00-23.00 - Holidays - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

20.00-24.00 - Jannez - Fyris Park - Uppsala

20.00-24.00 - Larz Kristerz - Bergviksparken Söderhamn - Gävleborg

18.30-22.00 - Mogna Män - Tofta Bygdegård - Varberg, Halland

???? - ???? - Perikles - Ragnars Loge - Örkelljunga, Skåne

21.00-01.00 - EJ FASTSTÄLLT - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

 


Lördag 17:e

20.00-00.30 - Engdahls - Folkets Park Ödeshög - Östergötland 

20.00-24.00 - Excess - Blomsterhultslogen Karlstad - Värmland

20.00-24.00 - Holidays - Tingsvalla Åstorp - Skåne

20.00-24.00 - Jannez - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

21.00-01.00 - Micke Ahlgrens - Åkerlänna Bygdegård Bälinge - Uppsala

21.30-01.30 - Perikles - Björka Loge Hardeberga - Lund, Skåne

 

((BÅT))

--- Duo Vi --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Söndag 18:e

17.30-21.30 - Callinaz - Nässjö Sportdansklubb - Jönköping

18.00-22.00 - Kjellez - Stallet Vassmolösa - Kalmar

17.00-21.00 - Micke Ahlgrens - Hedemora Folkets Park - Dalarna

 

((BÅT))

--- Duo Vi / Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Måndag 19:e

((BÅT))

--- Duo Vi / Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 20:e

19.00-23.00 - Junix - Rosendalsskolan Södra - Vallentuna, Stockholm

18.00-21.30 - Kenneth & Classe - Alingsåsparken - Västra Götaland 

18.00-22.00 - Micke Ahlgrens - Sundpärlan Helsingborg - Skåne

 

((BÅT))

--- Engdahls / Holidays  --- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 21:e

19.00-22.00 - Avant - Blackis Svartöstaden - Luleå, Norrbotten

18.00-21.30 - Fernandoz - Falköpingsparken - Västra Götaland

18.00-22.00 - Micke Ahlgrens - Eringsboda Brunn Ronneby - Blekinge

13.30-17.00 - Matz Rogers - Folkets Park Arboga - Västmanland


Torsdag 22:e

???? - ???? - Lasse Stefanz - Konsert Ullensaker Kulturhus - 2050 Jessheim, NORGE

18.30-22.30 - Matz Bladhs - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

11.30-14.30 - Mogna Män - Kulturhuset Möllan, Mölndal - Västra Götaland

 

((BÅT))

---  Perikles  --- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 23:e

19.00-23.00 - Bendix - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå, Norrbotten

???? - ???? - Donnez - Quality Hotel Panorama - 7075 Tiller, NORGE

21.00-01.00 - Jannez - Parken Oskarshamn - Kalmar

18.00-21.30 - Kalle & Stefan - Skeppet Målilla - Hultsfred, Kalmar PRO

19.00-23.00 - Kjellez - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

17.00-20.30 - Orient - Kristallen Nybro - Kalmar PRO

20.00-24.00 - Perikles - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

 

((BÅT))

--- PH`s --- Viking Cinderella - Stockholm


Lördag 24:e

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Delsbo Bygdegård - Hudiksvall, Gävleborg SPF

19.00-22.30 - Avant - Folkets Hus Skellefteå Rotan - Västerbotten

19.00-23.00 - Bennrix - Kulturhuset Pigallen - Nässjö, Jönköping

20.00-24.00 - Black Jack - Dansefoten Vestfossen - 3320 Vestfossen, NORGE

19.00-23.00 - Excess - Kulturhuset Möllan Mölndal - Västra Götaland

20.00-24.00 - Expanders - Folkets Park Sala - Västmanland

20.00-24.00 - Holidays - Kvarnkullen Kungälv - Västra Götaland

???? - ???? - Lasse Stefanz - Hvalerhallen - 1684 Vesterøy, NORGE

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

???? - ???? - Orient - Folkets Park Urshult - Tingsryd, Kronoberg SPF

20.00-24.00 - Sannex - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

20.00-24.00 - Streaplers - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

 

((NON-STOP DANS))

21.00-01.00 - Jannez / Callinaz - Bäckaskog Slott Kiaby - Kristianstad, Skåne

???? - ???? - Donnez / Pia Pihlgrens - Dansegalla Braatthallen - 6514 Kristiansund N, NORGE


Söndag 25:e

18.00-22.00 - Highlights - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

17.00-21.00 - Holidays - Granada Lönsboda - Osby, Skåne

17.00-21.00 - Kalle & Stefan - Björkbacken Hynnenäs - Alvesta, Kronoberg 

17.00-21.00 - Matz Bladhs - Folkets Park Hedemora - Dalarna

15.00-19.00 - Orient - Börringe Bygdegård - Svedala, Skåne PRO

 

((NON-STOP DANS))

18.00-22.00 - Jannez / Micke Ahlgrens - GT-Gården Jättendal - Nordanstig, Gävleborg


Måndag 26:e

18.00-21.30 - Matz Bladhs - Tidaholmsparken - Västra Götaland


Tisdag 27:e

18.00-21.30 - Mogna Män - Hindås Rotunda Härryda - Västra Götaland

18.00-22.00 - Matz Bladhs - Sundpärlan Helsingborg - Skåne

19.00-22.30 - Micke Ahlgrens - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

16.00-19.30 - Orient - Hallaborg Hallaryd - Älmhult, Kronoberg

20.00-24.00 - Perikles - Parkhallen Borås - Västra Götaland

 

((BÅT))

--- PH`s --- Viking Cinderella - Stockholm

---  Tomas Fantz (FIN) - Viking Grace - Stockholm


Onsdag 28:e

19.00-22.30 - Agneta & Peter  Lyransgården Fåker - Östersund, Jämtland PRO

 


Torsdag 29:e

18.00-21.30 - Kalle & Stefan - Valhalla Sandviken - Gävleborg PRO


Fredag 30:e

20.00-24.00 - Donnez - Folkets Park Arboga - Västmanland 

19.00-23.00 - Fernandoz - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

20.00-24.00 - Martinez - Träffen Nyköping - Södermanland

20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Hus Kusmark Hallabro - Skellefteå, Västerbotten

19.00-22.30 - Mogna Män - Lanegården Lane - Uddevalla, Västra Götaland

18.00-21.30 - Orient - Folkets Park Vimmerby - Kalmar

???? - ???? - Perikles - Dagstorp Gillestuga Dösjebro - Kävlinge, Skåne

 

((NON-STOP DANS))

19.00-24.00 - Blender ??? - Skultuna Lagårn Västerås - Västmanland

????-???? - Lasse Stefanz / Vikingarna med Christer Sjögren - Sporthallen Malmberget - Gällivare, Norrbotten