Malung 2019 & 18

16 November

Tis kl: 18.30-22.30- Black Jack - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

Tis PerHåkans - Viking Cinderella - Stockholm


17 November

Ons kl: 18.00-21.30 - Micke Ahlgrens -  Falköpings Folkets Park - Falköping, Västra Götaland 

Ons kl: 19.00-22.00 - Mogna Män - Tölögården - Kungsbacka, Halland

Ons kl: 18.00-22.00 - Donnez - Eringsboda Brunn - Ronneby, Blekinge

 


18 November

Tor kl: 18.00-22.30 - Engdahls -  Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

Tor  -  Callinaz - Viking Cinderella - Stockholm


19 November

Fre kl: ????-????  - Martinez -  Fethallen Øyaveien 15, 1900 Fetsund Norge 

Fre kl: 19.00-23.00 - Casanovas - Danshallen Karlskoga - Örebro

Fre kl: 20.00-24.00 - Callinaz - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

Fre kl: 19.00-23.00 - Carisma (FIN) - Folkets Hus Töre - Kalix, Norrbotten

Fre kl: 20.00-02.00 - Allstars & Blender & Jannez - Furuparken Östersund Ope - Östersund, Jämtland

Fre kl: 19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Kvarnhagskällan - Växjö, Kronoberg

Fre kl: 20.00-24.00 - Matz Bladhs - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne

Fre  -  Per Håkans - Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje, Stockholm


20 November

Lör kl: 20.00-24.00  - Micke Ahlgrens - Brunnsparken Regnbågen - Örebro

Lør kl: ????-???? - Jannez - Folkets Hus Vestfossen - Støabakken 2 ved Jernbanestasjonen i Vestfossen

Lör kl:  ????-???? - Lasse Stefanz & Perikles - Ekebo Munka Ljungby - Ängelholm, Skåne

Lör kl: 20.00-24.00 - Matz Bladhs - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

Lör kl: 20.00-24.00 - Blender - Folkets Park Sala - Sala, Västmanland

Lör kl: 20.00-02.00 - Callinaz & Expanders & Shine - Furuparken Östersund Ope - Östersund, Jämtland

Lör kl: 20.00-24.00 - Wahlströms - Jivers DC - Växjö, Kronoberg

Lör kl: 19.00-23.00 - Mannerz - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland

Lör kl: 21.00-01.00 - Black Jack - Kvarnparken Mjölby - Mjölby, Östergötland

Lör kl: 20.00-24.00 - Jive - Ramshall Veinge - Laholm, Halland


21 November

Sön kl: 17.00-21.00  - Jannez - Dansklubben Rocksulan - Treffenbergsvägen 1, SE-652 29 Karlstad

Sön kl: ????-????  - Voize - Granada Lönsboda - Osby, Skåne

Sön  -  Casanovas  - Viking Cinderella - Stockholm


22 November

Mån kl: 18.00-21.30 - Sounders - Tidaholmsparken - Tidaholm, Västra Götaland

Mån  -  Casanovas - Viking Cinderella - Stockholm


23 November

Tis kl: 18.30-22.30 - Fernandoz -  Folkets Hus Hallunda  - Botkyrka, Stockholm

Tis kl: 13.30-17.00 - Matz Rogers - Brunnsparken Regnbågen - Örebro

Tis kl: 18.00-22.00 - Sandins - Sundpärlan - Helsingborg, Skåne

Tis  -  Casanovas - Viking Cinderella - Stockholm


24 November

Ons kl: 13.30-17.00 - BarraBazz - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås, Västmanland

Ons  -  Casanovas - Viking Cinderella - Stockholm


25 November

Tor kl: 18.00-22.30 - Matz Rogers -  Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

Tor  -  Casanovas - Viking Cinderella - Stockholm

Tor  -  Shanes - Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje, Stockholm


26 November

Fre kl: 20.00-24.00 - Perikles - Bellevueparken Karlshamn - Blekinge

Fre kl: 19.00-23.00 - Kjellez - Danshallen Belganet Hallabra - Ronneby, Blekinge

Fre kl: 19.00-23.00 - Xplays - Danshallen Karlskoga - Örebro

Fre kl: 20.00-24.00 - Martinez - Folkets Park Kusmarkn- Skellefteå, Västerbotten

Fre kl: 20.30-00.30 - Jannez - Folkets Park Skara Fokus - Västra Götaland

Fre kl: 20.00-24.00 - Blender - Fyris Park - Uppsala

Fre kl: ????-????  - Junix - Häradshammars bygdegård Vikbolandet - Norrköping, Östergötland

Fre kl: 14.00-17.00 - BarraBazz - Parken Gävle - Gävleborg

Fre kl: 20.00-24.00 - Donnez - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne

Fre kl:  ????-????  - Black Jack - Vemdalsskalet Vemdalen - Härjedalen, Jämtland


27 November

Lör kl: 21.00-01.00 - Blender - Pumpen Södra Vi - Vimmerby, Kalmar

Lör kl:  ????-???? - Black Jack - Bjuråkers bygdegård Bricka - Hudiksvall, Gävleborg

Lör kl: 20.00-24.00 - Jannez - Brunnsparken Regnbågen - Örebro

Lör kl: 19.00-23.00 - PerHåkans - Bällstabersskolan Vallentuna - Stockholm

Lör kl: 20.00-24.00 - Matz Bladhs - Folkets Hus Forshaga - Värmland

Lör kl: 20.00-24.00 - Martinez - Folkets Hus Töre - Kalix, Norrbotten

Lör kl: 21.00-01.00 - Donnez - Träffen Båberg - Trollhättan, Västra Götaland

Lör kl: 20.00-24.00 - EJ FASTÄLLT - Tingvalla Åstorp - Skåne


28 November

Sön kl: 18.00-22.00 - Excess - Parken Götene - Trombongatan 1, 533 34 Götene 

Sön kl: 18.00-22.00 - Mickes - Festplatsen Vännäsby - Vännas, Västerbotten

Sön kl: 18.00-22.00 - Holidays - Folkwta Hus Blomstermåla - Mönsterås, Kalmar

Sön kl: 17.00-21.00 - PerHåkans - Folkets Park Hedemora - Dalarna

Sön kl: 18.00-21.30 - Matz Bladhs - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

Sön kl: 17.00-21.00 - Wahlströms - Folkets Park Vetlanda - Jönköping

Sön kl: 17.00-21.00 - Bob Stevens - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

 


30 November

Tis kl: 18.30-22.30 - Engdahls - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

Tis kl: 13.30-17.00 - Hedins - Brunnsparken Regnbågen - Örebro

Tis kl: 18.00-22.00 - Streaplers - Sundpärlan - Helsingborg, Skåne