MALUNG 2019-18

Oktober "Danser"


Lördag 1:e

19.00-23.00 - Donnez - Fyris Park - Uppsala

20.00-24.00 - Fernandoz - Tingvalla Åstorp - Skåne

21.00-01.00 - Jannez - Träffen Båberg - Trollhättan, Västra Götaland

18.00-22.00 - Junix - Jakobsbergs Folkhögskola Järfälla, Stockholm

20.00-24.00 - Nikitas - Altuna Bygdegård  Fjärdhundra - Enköping, Västmanland

???? - ???? - Perikles - Parken Trelleborg - Skåne

 

((NON-STOP DANS))

???? - ???? - Lasse StefanzVikingarna med Christer Sjögren - Pite Havsbad - Piteå, Norrbotten


Söndag 2:e

17.00-21.00 - Callinaz - Främmestads Bygdegård - Essunga, Västra Götaland

18.00-22.00 - Fernandoz - Folkets Hus Blomstermåla - Mönsterås, Kalmar

18.00-22.00 - Holidays - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

17.00-21.00 - Jannez - Ebba Dansklubb Tullinge - Botkyrka, Stockholm

17.00-20.30 - Orient - Folkets Hus Alvesta - Kronoberg

17.00-21.00 - PH`s - Hedemora Folkets Park - Dalarna

18.00-21.30 - Sounders - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

 

BÅT:

---  Duo ViDur X / Hedins / Matz Bladhs / Micke Ahlgrens / Streaplers  --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 3:e

 

BÅT: 

---  Black Jack / Donnez / Duo Vi / Dur X / Sandins / Wahlströms  --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 4:e

16.00-20.00 - Orient - Folkets Park Glimåkra - Skåne PRO

 

BÅT:

---  Duo Vi / Dur X / Jannez / Kjellez / Larz Kristerz / Martinez  --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 5:e

18.00-21.30 - Bob Stevens - Falköpingsparken - Västra Götaland

13.30-17.00 - Hedins - Folkets Park Arboga - Västmanland

19.00-22.00 - Kenneth & Classe - Tölögården Kungsbacka - Halland

 

((BÅT))

---   Casanovas / Duo Vi / Dur X / Engdahls / Jive / Callinaz / Allstars   --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 6:e

17.00-21.00 - Matz Rogers - Deje Kulturhus - Forshaga, Värmland PRO

19.00-23.00 - Perikles - Folkets Hus Säter - Dalarna

 

BÅT:

---  Sannex / Duo Vi / Dur X / Rospiggarna /Titanix  --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 7:e

18.30-21.30 - Bendix - Oasen Nordmaling - Västerbotten

20.00-24.00 - Black Jack - Folkets Park Sala - Västmanland

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

19.00-22.30 - Mickes - Medborgarhuset Lycksele - Västerbotten

19.00-23.00 - Orient - Folkets Hus Jössefprs - Arvika, Värmland PRO

 

((BÅT)) 

---  Duo Vi / Dur X / EJ FASTSTÄLLT / PH`s / Scotts / Voize   --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm 

---  Engdahls  --- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje, Stockholm


Lördag 8:e

19.00-23.00 - Black Jack - Kulturhuset Pigalle - Nässjö, Jönköping

19.00-22.30 - Carisma (FIN) - Folkets Hus Skelleftehamn - Rotan - Västerbotten

20.00-24.00 - Engdahls - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Expanders / Perikles - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

BÅT:

---  Barbados / Blender / Duo Vi / Xplays  --- Dansbandsveckan på Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 9:e

18.00-21.30 - Carisma (FIN) - Festplatsen Vännäsby - Västerbotten

18.00-22.00 - Expanders - Folkets Hus Ljungsbro - Linköping, Östergötland

17.00-21.00 - Jive - Hedemora Folkets Park - Dalarna


Tisdag 11:e

18.00-21.30 - Orient - Hindås Rotundan - Härryda, Västra Götaland

 

((BÅT))

--- Brogrens --- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 13:e

17.00-20.30 - Kalle & Stefan - Eneborg Eneryda - Älmhult, Kronoberg SPF


Fredag 14:e

20.00-24.00 - Casanovas - Folkets Park Arboga - Västmanland

20.00-24.00 - Jannez - Kvarnkullen Kungälv - Västra Götaland

20.00-24.00 - Jive - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå, Norrbotten

18.00-21.30 - Junix - Folkets Hus Hultsfred - Kalmar

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

18.30-22.00 - Orient - Tofta Bygdegård - Varberg, Halland

???? ? ??? - Perikles - Grevieparken - Båstad, Skåne

 

((NON-STOP))

???? - ???? - Vikingarna / Lasse Stefanz / Sannex Pia Pihlgrens / Anne Nørdsti / Donnez - Nordisk Dansegalla 2022 - 3230 Sandefjord

((BÅT))  --   Alvenfors - Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje, Stockholm


Lördag 15:e

20.00-24.00 - Engdahls - Folkets Hus Forshaga - Värmland

20.00-24.00 - Expanders - Mälarsalen - Stockholm

20.00-24.00 - Jannez - Folkets Park Sala - Västmanland

19.00-23.00 - Kjellez - Fyris Park - Uppsala

20.00-24.00 - Matz Rogers - Folkets Park Ödeshög - Östergötland

20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Tingvalla Åstorp - Skåne

 

((NON-STOP DANS))

20.00-24.00 - Contrazt Duo / Allan Duo-  Fethallen Øyaveien, Fetsund NORGE

???? - ???? - Streaplers / Ole Ivars / Larz Kristerz / Dænsebændet / Kim og Hallo / Mona Jill Band / Ankies / Lasse Johansen Orkester / Bjørns Orkester / Rune Rudberg - Nordisk Dansegalla 2022 - 3230 Sandefjord, NORGE

20.00-01.00 - Donnez / Anne Nørdsti - Dansegalla Verdalshallen - 7654 Verdal, NORGE


Söndag 16:e

17.00-21.00 - Bob Stevens - Hedemora Folkets Park - Dalarna

17.00-21.00 - Holidays - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm, Skåne

17.30-21.30 - Jannez - Nässjö Sportdansklubb - Jönköping

18.00-22.00 - Kjellez - Folkets Hus Blomstermåla - Mönsterås, Kalmar

18.00-21.30 - Micke Ahlgrens - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

16.00-19.30 - Orient - Folkets Hus Arkelstorp - Kristianstad, Skåne


Måndag 17:e

19.30-23.00 - Jannez - Lagagården Laholm - Halland

 

((BÅT))

--- Bob Stevens --- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 18:e

19.00-22.30 - Holidays - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

 

((BÅT))

--- Bob Stevens --- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 19:e

18.00-21.30 - Holidays - Falköpingsparken - Falköping, Västra Götaland

17.00-20.00 - Junix - Folkets Hus Skärblacka - Norrköping, Östergötland PRO

19.00-22.00 - Kalle & Stefan - Tölögården Kungsbacka - Halland


Fredag 21:e

???? - ???? - Ankies - Beitostølen Resort - Beitostølen NORGE

19.00-22.30 - Avant - Medborgarhuset Lycksele - Västerbotten

19.00-23.00 - Engdahls - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

20.00-24.00 - Jannez - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka, Stockholm

18.30-22.00 - Orient - Medborgarhuset Tvååker - Varberg. Halland SPF

 

((NON-STOP DANS))

19.00-01.00 - Perikles / Blender / PH`s / Xplays - Parken Gävle - Gävleborg

 


Lördag 22:e

???? - ???? - Ankies - Beitostølen Radison Blu - 2953 Beitostølen NORGE

19.00-22.30 - Bendix - Folkets Hus Skelleftehamn Rotan - Västerbotten

20.00-24.00 - Engdahls - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 - Holidays - Dansefoten Vestfossen - 3320 Vestfossen, NORGE

20.00-24.00 - Jive - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

19.00-23.00 - Kjellez - Kulturhuset Pigalle - Nässjö, Jönköping

???? - ???? - Perikles - Granada Lönsboda - Osby, Skåne

 

((NON-STOP DANS))

19.00-01.00 - Allstars / Casanovas / Excess / Shine - Parken Gävle - Gävleborg

???? - ???? - Black Jack / Donnez - Dansegalla Gofot`n Skaun - 7350 Buvika, NORGE

 

 


Söndag 23:e

18.00-22.00 - Xplays - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland 

???? - ???? - Perikles - Swinghallen Växjö - Kronoberg

17.00-21.00 - Skippers Kapell - Hedemora Folkets Park - Dalarna

 

((NON-STOP DANS))

18.00-22.00 - Jannez / Callinaz - Parken Gävle - Gävleborg


Måndag 24:e

((BÅT))

--- Micke Ahlgrens --- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 27:e

11.30-14.30 - Mogna Män - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland


Fredag 28:e

19.00-23.00 - Bennrix - Danshallen Belganet Hallabro, Ronneby, Blekinge

20.00-24.00 - Engdahls - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne 

???? - ???? - Holidays - Kom og Dans - Sandnes, Stavanger - NORGE

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Folkets Park Arboga - Västmanland

20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Träffen Nyköping - Södermanland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Blender / ???? - Borgen Norrköping - Östergötland


Lördag 29:e

19.00-23.00 - Alvenfors - Fyris Park - Uppsala

???? - ???? - Ankies - Ibsenhuset - Lundegata, Skien NORGE

19.00-23.00 - Casanovas - Folkets Park Huskvarna - Jönköping 

???? - ???? - Holidays - Kom og Dans - Sandnes, Stavanger - NORGE

???? - ???? - Jannez - Sporthallen Föllinge - Krokom, Jämtland

19.30-01.00 - Larz Kristerz - Storefjell Resort Hotel - 3550 Gol i Haverdal, NORGE

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Tingvalla Åstorp - Skåne

???? - ???? - Perikles - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

 

((NON-STOP DANS))

21.00-02.00 - Bjørns Orkester / Hanne Mette Band - Dansegalla Rauma Kulturhus - 6300 Åndalsnes


Söndag 30:e

18.00-21.30 - Bob Stevens - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

17.00-21.00 - Fernandoz - Hedemora Folkets Park - Dalarna

17.00-21.00 - Hollyz - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland

17.00-21.00 - Xplays - Främmestads Bygdegård - Essunga, Västra Götaland

 

((BÅT))

--- Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 31:e

((BÅT))

--- Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm