December "Danser"


Torsdag 1:e

18.30-22.30 -- Black Jack - Granbacken Löberöd - Eslöv

13.00-17.00 -- Kjellez - Fyris Park - Uppsala

11.30-14.30 -- Mogna Män - Kulturhuset Möllan - Mölndal

 

⛴  BÅT

Junix  -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 2:e

18.30-21.30 -- Bendix - Oasen Nordmaling - Nordmaling (PRO)

20.00-24.00 -- Casanovas - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

20.00-24.00 -- Donnez - Folkets Park - Sala

20.00-24.00 -- Holidays - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus, NORGE

20.00-24.00 -- Jannez - Folkets Park Ersboda - Umeå

14.00-18.00 -- Kalle & Stefan - Parken Gävle - Gävle

18.30-22.00 -- Kenneth & Classe - Medborgarhuset Tvååker - Varberg (SPF)

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.00-24.00 -- Perikles - Surbrunnsparken - Ystad

19.30-23.00 -- Rent Drag - Ätrasalen Vessingebro - Falkenberg 

20.30-00.30 -- Streaplers - Folkets Park Skara Fokus - Skara

19.00-23.00 -- Voize - Kvarnhagskällan Clubb68 - Växjö

 

⛴  BÅT

Hollyz  -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 3:e

20.00-24.00 -- Blender -  Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 -- Donnez - Ramshall Veinge - Laholm

19.00-23.00 -- Callinaz - Folkets Park - Huskvarna

22.00-01.30 -- Casanovas - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-23.00 -- Engdagls - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Fernandoz - Skoga Bygdegård - Hagfors

19.00-23.00 -- Holidays - Fyris park - Uppsala

21.00-01.00 -- Jannez - Kulturhuset Glada Hudik - Hudiksvall 

19.00-22.30 -- Jive - Delsbo Bygdegård - Hudiksvall (SPF)

19.00-23.00 -- Matz Bladhs - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

20.00-24.00 -- Perikles - Surbrunnsparken - Ystad 

 

             "NON-STOP DANS"

21.00-02.00 -- Black Jack / Lasse Stefanz / Vikingarna - Hatstore Arena - Kalmar


Söndag 4:e

18.00-22.00 -- Allstars - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

18.00-21.30 -- Bendix - Festplatsen Vännäsby - Vännäs

17.00-21.00 -- Donnez - Granada Lönsboda - Osby

17.00-21.00 -- Jannez - Folkets Park - Hedemora 

17.00-20.30 -- Kenneth & Classe - Blädingegården - Alvesta (PRO)

15.00-19.00 -- Martinez - Lomma Dansrotunda - Lomma

18.00-22.00 -- Matz Bladhs - Folkets Hus Blomstermåla - Mönsterås

17.00-21.00 -- Skåningarna - Törringelund Oxie - Malmö

 

⛴  BÅT

Engdahls -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 5:e

19.30-23.00 -- Callinaz - Tofta Bygdegård - Varberg

18.00-21.30 -- Framed - Tidaholmsparken - Tidaholm

19.00-22.00 -- Kenneth & Classe - Allhem Färgelanda - Färgelanda

 

⛴  BÅT

Engdahls -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 6:e

19.30-23.00 -- Charlies - Lagagården - Laholm 

19.00-22.30 -- Dur X - Boråsparken - Borås

13.30-17.00 -- Jompaz - Brunnsparken - Örebro

19.00-22.30 -- Micke Ahlgrens - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

 

⛴  BÅT  

Engdahls -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 7:e

19.00-22.00 -- Avant - Blackis svartöstaden - Luleå

19.00-22.30 -- Charlies - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

17.00-20.30 -- Kalle & Stefan - Södra Ljunga Bygdegård - Ljungby (PRO)

18.30-22.30 -- Orient - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

19.30-23.00 -- Trippix - Tofta Bygdegård - Varberg


Torsdag 8:e

18.30-22.00 -- BarraBazz - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

18.30-22.30 -- Donnez - Granbacken Löberöd - Eslöv

13.00-17.00 -- Matz Bladhs - Fyris Park - Uppsala

17.00-20.30 -- Orient - Tornborgs Tivoli Färingtofta - Klippan


Fredag 9:e

20.00-24.00 -- Ankies - Grorud Samfunnshus - Oslo NORGE

20.00-24.00 -- Blender - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

20.00-24.00 -- Carisma (FIN) - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Casanovas - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

19.00-23.00 -- Donnez - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

20.00-24.00 -- Holidays - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.00-24.00 -- Hollyz - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

13.30-17.00 -- Junix - Folkets Park - Alvesta (PRO)

19.00-22.30 -- Kalle & Stefan - Lanegården Lane - Uddevalla

21.00-01.00 -- Lasse Stefanz - Statt Söderhamn - Söderhamn

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens - Folkets Hus - Arboga

20.00-24.00 -- Sannex - Fyris Park - Uppsala 

14.00-17.00 -- Tång & Co - Södergården - Motala


Lördag 10:e

20.00-24.00 -- Ankies - Folkets Hus  - Vestfossen NORGE

22.00-01.30 -- Black Jack - Eringsboda Brunn - Ronneby

20.00-24.00 -- Blender - Jivers DC - Växjö

20.00-24.00 -- Carisma (FIN) - Folkets Hus Ersboda - Umeå

21.00-01.00 -- Casanovas - Träffen Båberg - Trollhättan 

20.00-24.00 -- Donnez - Falköpingsparken - Falköping

20.00-24.00 -- Expanders - Folkets Hus Skelleftehamn Rotan - Skellefteå

19.00-23.00 -- Fernandoz - Fyris Park  - Uppsala

20.00-24.00 -- Holidays - Kristallen Nybro - Nybro

???? - ???? -- Jannez - Östersund Arena - Östersund

20.00-24.00 -- Kjellez - Tingvalla Åstorp - Skåne

20.00-24.00 -- Martinez - Fethallen , Fetsund NORGE

20.00-24.00 -- Matz Bladhs -  Brunnsparken - Örebro

20.30-00.30 -- Sounders - Folkets Park - Ödeshög 

21.00-01.00 -- Wahlströms - Pumpen Södra Vi - Vimmerby

 

            "NON-STOP DANS"

21.00-02.00 -- Jannez / Lasse Stefanz / Streaplers - Folkets Hus - Östersund


Söndag 11:e

17.00-21.00 -- Callinaz - Skultuna Lagårn - Västerås

18.00-22.00 -- Carisma (FI) - GT-Gården Jättendal - Örnsköldsvik

18.00-21.30 --Black Jack - Folkets Park - Herrljunga

17.30-21.30 -- Blender - Nässjö Sportdansklubb - Nässjö

17.00-21.00 -- Donnez - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

18.00-21.30 -- Jive - Gnistan Gullänget - Örnsköldsvik

17.00-21.00 -- Streaplers - Folkets Park - Hedemora 

17.00-21.00 -- Voize - Törringelund Oxie - Malmö


Måndag 12:e

19.30-23.00 -- Blender - Lagagården - Laholm 

19.00-22.00 -- Jive - Folkparken - Skellefteå

18.00-21.30 -- Junix - Tibroparken - Tibro 

13.30-17.00 -- Kalle & Stefan - Möklintagården - Sala (PRO)


Tisdag 13:e

19.30-23.00 -- C-Laget - Lagagården - Laholm

13.30-17.00 -- Matz Rogers -  Brunnsparken - Örebro

15.00-19.00 -- Orient - Folkets Park - Sjöbo 

19.00-22.30 -- Sandins - Folkets Park Hallunda - Stockholm


Onsdag 14:e

19.00-22.00 -- Agneta & Peter - Blackis Svartöstaden - Luleå

13.30-17.00 -- Gideons - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

18.00-22.00 -- Engdahls - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-22.30 -- Hollyz - Kulturhuset Möllan - Mölndal

19.00-22.00 -- Kenneth & Classe - Tölögården - Kungsbacka

18.30-22.00 -- Mickes - Folkets Hus Bollsta - Kramfors

18.00-21.30 -- Mogna Män - Falköpingsparken - Falköping

17.00-20.00 -- Orient - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

19.30-23.00 -- Rent Drag - Tofta Bygdegård - Varberg 

19.00-22.00 -- Spelfinkarna - Lurs Bygdegård - Tanum


Torsdag 15:e

18.30-22.30 -- Holidays - Granbacken Löberöd - Eslöv


Fredag 16:e

20.00-24.00 -- Allstars - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

20.30-00.30 -- Callinaz - Folkets Park Skara Fokus - Skara

19.00-22.30 -- Diggarna - Boråsparken - Borås (Julagillet)

19.00-23.00 -- Holidays - Kvarnhagskällan Clubb68 - Växjö

???? -???? -- Jannez - Folkets Hus Strömsund - Jämtland

20.00-24.00 -- Kolbus Trio - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

19.00-22.30 -- Strike - Trångsvikens Bygdegård - Krokom

???? - ???? -- Voize - Grevieparken - Båstad 


Lördag 17:e

19.00-23.00 -- Callinaz - Kulturhuset Möllan - Mölndal

19.00-23.00 -- Engdahls - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

18.00-22.00 -- Gideons - Lagerkvistgatan 2- Eskilstuna

20.00-24.00 -- Holidays - Ramshall Veinge - Laholm

???? - ???? -- Hollyz - Kjenn Samfunnshus - Lørenskog, NORGE

21.00-01.00 -- Jannez - Furuparken Östersund - Ope

20.00-24.00 -- Lasse Stefanz - Surbrunnsparken - Ystad

20.00-24.00 -- Sandins - Folkets Hus - Forshaga

20.00-24.00 -- Sannex - Brunnsparken - Örebro

21.00-01.00 -- Scotts - Träffen Båberg - Trollhättan 

 

💃🕺   NON-STOT DANS

19.00-23.00 -- Mickes / Tobbes Duo - Folkets Hus Ersboda - Umeå


Söndag 18:e

18.00-22.00 -- Callinaz - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

17.00-21.00 -- Engdahls - Törringelund Oxie - Malmö

13.30-16.30 -- Junix - Folkungaskolan - Linköping 

17.00-21.00 -- Sounders - Folkets Park - Hedemora

17.00-21.00 -- Xplays - Swinghallen - Växjö


Måndag 19:e

19.00-22.00 -- Avant - Folkparken - Skellefteå 

18.00-21.30 -- Holidays - Tidaholmsparken - Tidaholm

17.00-21.00 -- Trippz - Tingsvalla Åstorp - Skåne (Seniordansare.se)


Tisdag 20:e

18.00-21.30 -- Mogna Män - Hindås Rotunda - Härryda


Onsdag 21:e

19.00-22.00 -- Ola & Jag - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

17.00-20.00 -- Samzons - Folkets Hus Skärblacka - Norrköping

 

⛴  BÅT

PH`s -- Viking Cinderella - Stockholm


Lördag 24:e "Julafton"

⛴   BÅT

Hollyz  -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 25:e "Juldagen"

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Tingvalla - Åstorp

19.00-23.00 -- Engdahls - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

20.00-24.00 -- Mickes - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Wickströmz - Skoga Bygdegård - Hagfors

 

💃🕺  NON-STOP DANS

20.00-01.00 -- Martinez / Xplays - Brunnsparken - Örebro

 

BÅT

Hollyz -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 26:e "Annandag Jul"

19.00-24.00 -- Blender - Boråsparken - Borås

17.00-21.00 -- Bob Stevens - Törringelund Oxie - Malmö

17.00-21.00 -- Donaldz - Folkets Park - Hedemora

18.00-21.30 -- Engdahls - Folkets Park - Herrljunga 

20.00-24.00 -- Fernandoz - Ramshall Veinge - Laholm

19.00-23.00 -- Holidays - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

17.00-21.00 -- Martinez - Trombon - Södertälje

18.00-21.30 -- Mickes - Festplatsen Vännäsby - Vännäs

 

BÅT

Hollyz -- Viking Cinderella - Stockholm

 


Tisdag 27:e

18.00-21.30 -- Avant - Gnistan Gullänget - Örnsköldsvik

19.00-24.00 -- Blender - Svenska Mässan - Göteborg

14.00-17.30 -- Holens - Kulturhuset Svanen - Borlänge

19.30-01.00 -- Holidays - Storefjell Resort Hotel - Gol, Hallingdal, NORGE

15.00-19.00 -- Orient - Våxtorp Bygdegård - Laholm 

19.30-23.00 -- Rent Drag - Lagagården - Laholm

20.00-24.00 -- Sounders - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

 

BÅT

Hollyz -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 28:e

19.00-22.30 -- C-Laget - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

19.30-01.00 -- Holidays - Storefjell Resort Hotel - Gol, Hallingdal, NORGE

14.00-17.00 -- Junix - Landerydsgården Hjulsbro - Linköping

19.00-22.30 -- Ola & Jag - Folkets Hus - Strömsund

17.00-20.30 -- Orient - Kristallen - Nybro - Kalmar (PRO)

18.00-21.30 -- Sounders - Falköpingsparken - Falköping

17.00-20.00 -- Tomaz & Co - Folkets Hus Skärblacka - Norrköping


Torsdag 29:e

16.00-20.00 -- Orient - Folkets Park Knislinge - Östra Göinge (PRO)


Fredag 30:e

20.00-24.00 -- Bob Stevens - Lagagården - Laholm

20.00-24.00 -- Donaldz - Vinbergs Bygdegård - Falkenberg

20.30-00.30 -- Donnez - Folkets Park Skara Fokus - Skara

21.00-01.00 -- Expanders - Nornan Stugun - Ragunda


Lördag 31:e "Nyårsafton"

????-???? -- Agneta & Peter - Oasen Nordmaling - Nordmaling PRO (FÖRANMÄLAN)

???? - ???? -- Avant - Hotell Lappland - Lycksele

20.00-01.00 -- Donnez - Brunnsparken - Örebro

20.30-01.00 -- Engdahls - Tingvalla Åstorp - Åstorp 

???? - ???? -- Hollyz - Hotell Högland - Nässjö

21.00-01.00 -- Micke Ahlgrens - Fyris Park - Uppsala