MALUNG 2019-18

December "Danser"


Torsdag 1:e

11.30-14.30 - Mogna Män - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland


Fredag 2:e

20.00-24.00 - Donnez - Folkets Park Sala - Västmanland 

20.00-24.00 - Holidays - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus, NORGE

20.00-24.00 - Jannez - Folkets Park Ersboda - Umeå, Västerbotten

19.00-23.00 - Voize - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

 


Lördag 3:e

19.00-23.00 - Engdagls - Kulturhuset Pigalle - Nässjö, Jönköping

19.00-23.00 - Holidays - Fyris park - Uppsala

21.00-01.00 - Jannez - Kulturhuset Glada Hudiksvall - Gävleborg

 

((NON-STOP DANS))

21.00-02.00 - Black Jack / Lasse Stefanz / Vikingarna - Hatstore Arena - Kalmar


Söndag 4:e

18.00-22.00 - Allstars - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

18.00-21.30 - Bendix - Festplatsen Vännäsby - Vännäs, Västerbotten

17.00-21.00 - Hollyz - Trombon Södertälje - Stockholm

17.00-21.00 - Jannez - Folkets Park Hedemora - Dalarna

18.00-22.00 - Matz Bladhs - Folkets Hus Blomstermåla - Mönsterås, Kalmar

 

((BÅT)) 

---  Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 5:e

((BÅT))

--- Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 6:e

((BÅT)) 

---  Engdahls --- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 7:e

19.00-22.00 - Avant - Blackis svartöstaden - Luleå, Norrbotten

17.00-20.30 - Kalle & Stefan - Södra Ljunga Bygdegård - Ljungby, kronoberg PRO

18.30-22.30 - Orient - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne


Torsdag 8:e

17.00-20.30 - Orient - Tornborgs Tivoli Färingtofta - Klippan, Skåne


Fredag 9:e

20.00-24.00 - Ankies - Grorud Samfunnshus - Oslo NORGE

20.00-24.00 - Carisma (FIN) - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå, Västerbotten

19.00-23.00 - Donnez - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

20.00-24.00 - Holidays - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne

13.30-17.00 - Junix - Folkets Park Alvesta - Dalarna PRO

20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Hus Arboga - Västmanland

 


Lördag 10:e

20.00-24.00 - Ankies - Folkets Hus Vestfossen - Vestfossen NORGE

20.00-24.00 - Carisma (FIN) - Folkets Hus Ersboda - Umeå, Västerbotten

20.00-24.00 - Donnez - Falköpingsparken - Västra Götaland

19.00-23.00 - Fernandoz - Fyris Park  - Uppsala

20.00-24.00 - Holidays - Kristallen Nybro - Kalmar

???? - ???? - Jannez - Östersund Arena - Jämtland 

20.00-24.00 - Kjellez - Tingvalla Åstorp - Skåne

20.00-24.00 - Martinez - Fethallen Øyaveien 15, 1900 Fetsund NORGE

20.30-00.30 - Sounders - Folkets Park Ödeshög - Östergötland

 


Söndag 11:e

18.00-21.30 - Black Jack - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

17.30-21.30 - Blender - Nässjö Sportdansklubb - Jönköping


Tisdag 13:e

13.30-17.00 - Matz Rogers - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne


Onsdag 14:e

19.00-22.00 - Agneta & Peter - Blackis Svartöstaden - Luleå, Norrbotten

19.00-22.00 - Hollyz - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland

18.00-21.30 - Mogna Män - Falköpingsparken - Västra Götaland


Torsdag 15:e

18.30-22.30 - Holidays - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne


Fredag 16:e

19.00-23.00 - Holidays - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

???? -???? - Jannez - Folkets Hus Strömsund - Jämtland


Lördag 17:e

19.00-23.00 - Callinaz - Kulturhuset Möllan Mölndal - Västra Götaland

20.00-24.00 - Holidays - Ramshall Veinge - Laholm, Halland

 

((NON-STOT DANS))

19.00-23.00 - Mickes / Tobbes Duo - Folkets Hus Ersboda - Umeå, Västerbotten


Söndag 18:e

18.00-22.00 - Callinaz - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland


Tisdag 20:e

18.00-21.30 - Mogna Män - Hindås Rotunda - Härryda, Västra Götaland


Söndag 25:e "Juldagen"

20.00-24.00 - Bob Stevens - Tingvalla Åstorp - Skåne

19.00-23.00 - Engdahls - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge


Måndag 26:e "Annandag Jul"

18.00-21.30 - Engdahls - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

19.00-23.00 - Holidays - Kulturhuset Pigalle - Nässjö, Skåne

18.00-22.00 - Icaros - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland


Tisdag 27:e

19.30-01.00 - Holidays - Storefjell Resort Hotel - 3550 Gol i Hallingdal, NORGE

15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne


Onsdag 28:e

19.30-01.00 - Holidays - Storefjell Resort Hotel - 3550 Gol i Hallingdal, NORGE

14.00-17.00 - Junix - Landerydsgården Hjulsbro - Linköping, Östergötland

17.00-20.30 - Orient - Kristallen Nybro - Kalmar PRO

18.00-21.30 - Sounders - Falköpingsparken - Västra Götaland

 


Lördag 31:e "Nyårsafton"

????-???? - Agneta & Peter - Oasen Nordmaling - Västerbotten PRO (FÖRANMÄLAN)

20.30-01.00 - Engdahls - Tingvalla Åstorp - Skåne 

21.00-01.00 - Micke Ahlgrens - Fyris Park - Uppsala