November "Danser"


Tisdag 1:e

19.30-23.00 -- C-Laget - Lagagården - Laholm

19.00-22.30 -- Charlies - Parkhallen Borås - Borås

18.00-22.00 -- Holidays - Sundpärlan - Helsingborg

14.00-17.30 -- Kalle & Stefan - Kulturhuset Svanen - Borlänge (PRO)

19.00-22.30 -- Matz Bladhs - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

15.00-19.00 -- Orient - Folkets Park - Sjöbo 

 

⛴  BÅT  

Engdahls / Fernandoz -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 2:e

19.00-22.00 -- Avant - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

18.30-22.00 -- BarraBazz - Folkets Hus Bollsta - Bollstabruk, Kramfors

19.00-22.00 -- Charlies - Tölögården - Kungsbacka 

19.30-23.00 -- C-Laget - Tofta Bygdegård - Varberg

19.00-22.30 -- Eva & Ingvar - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

17.00-20.00 -- Holens - Folkets Hus Skärbacka - Norrköping (PRO)

18.00-22.00 -- Holidays - Eringsboda Brunn - Ronneby

13.30-17.00 -- Junix - Folkets Park  Arboga - Arboga

17.00-20.30 -- Kenneth & Classe - Södra Ljunga Bygdegård - Ljungby PRO

18.00-21.30 -- Matz Bladhs - Falköpingsparken - Falköping

19.00-22.30 -- Mickes - Bergeforsparken Sörberge - Timrå

18.00-21.00 -- Spelfinkarna - Folkets Hus Brastad - Lysekil (PRO)


Torsdag 3:e

13.00-16.00 -- Bendix - Folkets Hus Ersboda - Umeå

19.00-23.00 -- Casanovas - Folkets Park - Säter 

13.00-17.00 -- Engdahls - Fyris Park - Uppsala

18.30-22.30 -- Fernandoz - Granbacken Löberöd - Eslöv

18.00-21.00 -- Mogna Män - Folkets Park - Trollhättan  PRO

13-00-16.00 --Tomaz & Co - Alviks Kulturhus - Bromma


Fredag 4:e

???? - ???? -- Bendix - Folkets Hus Mjövattnet - Skellefteå

19.00-23.00 -- Bennix - Träffpunkten Trelleborg  - Trelleborg (Föranmälan)

20.00-24.00 -- Black Jack - Sundsta Säteri - Norrtälje

20.00-24.00 -- Callinaz - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

21.00-01.00 -- Casanovas - Furuparken Östersund - Ope 

19.30-23.00 -- Charlies - Ätrasalen Vessingebro - Falkenberg

20.00-24.00 -- Donnez - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

19.00-22.30 -- Duo Vi - Medborgarhuset - Lycksele 

20.00-24.00 -- Expanders - Folkets Park Ersboda - Umeå

19.00-23.00 -- Fernandoz - Kvarnhagskällan Clubb68 - Växjö

14.00-18.00 -- Hedins - Parken Gävle - Gävle

21.00-01.00 -- Highlights - Parken Oskarshamn - Oskarshamn

20.00-24.00 -- Hilde og Werner - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

20.00-24.00 -- Holidays - Folkets Park - Sala 

19.00-23.00 -- Kalle & Stefan - Folkets Hus Jössefors - Arvika (PRO)

18.30-21.30 -- Mickes - Oasen Nordmaling - Nordmaling

20.00-24.00 -- PH`s - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

20.30-00.30 -- Streaplers - Falköpingsparken - Falköping

19.00-22.30 -- Sounders - Alviks Kulturhus - Bromma

18.00-21.30 -- Tomaz & Co - Tuna Bygdegård - Vimmerby (PRO)

 

BÅT

Martinez -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 5:e

20.00-24.00 -- Black Jack - Ramshall Veinge - Laholm

19.00-23.00 -- Callinaz - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

20.00-24.00 -- Casanovas - Folkets Hus Näsviken Bygdegård - Hudiksvall

21.00-01.00 -- Donnez - Träffen Båberg - Trollhättan

20.00-24.00 -- Expanders - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

19.00-23.00 -- Fernandoz - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

18.00-22.00 -- Hedins - Arena Rotebro - Sollentuna

18.00-22.00 -- Junix - Lagerkvistsgatan 2 - Eskilstuna

20.00-24.00 -- Kjellez -  Brunnsparken - Örebro

19.00-22.30 -- Mickes - Folkets Hus Skelleftehamn-Rotan - Skellefteå

???? - ???? -- Perikles - Öja Krog - Ystad

???? - ???? -- Skåningarna - Folkets Hus & Park - Skurup

19.00-23.00 -- Xplays - Folkets Park - Arboga 

 

💃🕺   NON-STOP DANS

20.00-01.00 -- Martinez / Sounders - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

20.00- ???? -- Hanne Mette Band / Rune Rudberg Band - Scandic Hamar - Vangveien 121- 2318 Hamar NORGE


Söndag 6:e

17.00-21.00 -- Black Jack - Granada Lönsboda - Osby

18.00-21.00 -- Charlies - Gunnarps Bygdegård - Falkenberg

18.00-21.30 -- Jive - GT-Gården Jättendal - Nordanstig

17.00-20.30 -- Kalle & Stefan - Blädingegården - Alvesta

13.30-16.30 -- Kenneth & Classe - Folkungaskolan - Linköping

17.00-21.00 -- Kjellez - Hedemora Folkets Park - Hedemora

17.00-21.00 -- Martinez - Törringelund Oxie - Malmö

19.00-22.00 -- Mickes - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå

15.00-19.00 -- Sounders - Lomma Dansrotunda - Skåne

17.00-21.00 -- Trippix - Torghuset Smålandsstenar - Gislaved

18.00-22.00 -- Wahlströms - Folkets Hus Ljungsbro - Linköping

 

⛴  BÅT

Bob Stevens / Voize / Alvenfors / Danzvågen (forum) / Streaplers / Casanovas -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 7:e

19.00-22.00 -- BarraBazz - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

19.30-23.00 -- Excess - Tofta Bygdegård - Varberg

18.00-21.30 -- Kjellez - Tidaholmsparken - Tidaholm

19.00-22.00 -- Orient - Allhem Färgelanda - Färgelanda

 

⛴  BÅT

Perikles / Black Jack / Hollyz / Donaldz / Danzvågen (forum) / Brogrens -- Viking Cinderella - Stockholm

Matz Bladhs -- Silja Symphony - Stockholm


Tisdag 8:e

19.30-23.00 -- Charlies - Lagagården - Laholm

19.00-23.00 -- Engdahls - Folkets Hus Hallunda - Stockholm

15.00-19.00 -- Hedins - Folkets Park Sjöbo - Skåne (PRO)

13.00-16.00 -- Junix - Alviks Kulturhus - Bromma

18.00-21.30 -- Kenneth & Classe - Hindås Rotundan - Härryda 

18.00-22.00 -- Martinez - Sundpärlan - Helsingborg 

16.00-20.00 -- Orient - Granada Lönsboda - Osby (PRO)

19.00-22.30 -- Rent Drag - Parkhallen Borås - Borås

 

⛴  BÅT

PH`s / Kjellez / Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm

Matz Bladhs -- Silja Symphony - Stockholm


Onsdag 9:e

19.30-23.00 -- Charlies - Tofta Bygdegård - Varberg

18.30-22.30 -- Hedins - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

13.30-17.00 -- Matz Rogers - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

18.00-21.00 -- Ola & Jag - Gnistan Gullänget - Örnsköldsvik (PRO)

18.00-21.30 -- Tomaz & Co - Folkets Park Karlsholme - Mariestad (PRO)

19.00-22.00 -- Tång & Co - Lurs Bygdegård - Tanum

 

BÅT

Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 10:e

19.00-23.00 -- Allstars - Folkets Hus Säter - Säter

13.00-16.00 -- BarraBazz - Folkets Hus Ersboda - Umeå

18.30-22.30 -- Bob Stevens - Granbacken Löberöd - Eslöv

18.30-22.00 -- Engdahls - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

13.00-17.00 -- Jive - Fyris Park - Uppsala

 

BÅT

Vikingarna & Christer Sjögren - Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 11:e

20.00-24.00 -- Allstars - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

21.00-01.00 -- Black Jack - Hotell Gustaf Fröding - Karlstad

21.00-01.00 -- Callinaz - Borgen Norrköping - Norrköping

20.00-24.00 -- Casanovas - Fyris Park - Uppsala

20.00-01.00 -- Donnez - Festplass Lavvotunet - 2870 Dokka, NORGE

20.00-24.00 -- Engdahls - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

20.00-24.00 -- Highlights - Folkets Park Mörrum - Karlshamn

20.00-24.00 -- Holidays - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

22.00-23.45 -- Ingemars - Storefjell Resort Hotel, Golsfjellet - NORGE

20.30-00.30 -- Jannez - Folkets Park Skara Fokus - Skara

14.00-18.00 -- Junix - Parken Gävle - Gävle 

13.30-17.00 -- Kalle & Stefan - Folkets Park - Avesta  (PRO)

19.00-23.00 -- Matz Bladhs - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

18.00-21.30 -- Orient - Sankt Olof ip - Sinrishamn

20.00-24.00 -- Sandins - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

20.00-24.00 -- Streaplers - Folkets Hus - Arboga 

13.00-16.00 -- Tomaz & Co - Hjorthagens Kulturhus - Stockholm

 

💃🕺  NON STOP DANS

19.00-01.00 -- Micke Ahlgrens / Fernandoz / Rita & Kåre (NO) - Surbrunnsparken Ystad - Skåne

 

BÅT

Jive -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 12:e

???? - ???? -- Ankies - Solvarbo Bystuga - Säter 

20.00-24.00 -- Callinaz - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-23.00 -- Donnez - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

20.00-24.00 -- Engdahls - Folkets Hus Ersboda - Umeå

19.00-23.00 -- Fernandoz - Kulturhuset Pigalle - Nässjö

18.00-22.00 -- Holens - Jokobsbergs Folkhögskola - Järfälla

22.00-23.45 -- Ingemars - Storefjell Resort Hotel, Golsfjellet - NORGE

20.00-01.00 -- Jannez - Festplass Lavvotunet - 2870 Dokka, NORGE

21.00-01.00 -- Lasse Stefanz - Träffen Båberg - Trollhättan 

19.00-23.00 -- Martinez - Kulturhuset Möllan - Mölndal

???? - ???? -- Matz Bladhs - Grevieparken - Båstad

20.00-24.00 -- Matz Rogers - Skoga Bygdegård - Hagfors

18.00-21.30 -- Mogna Män - Kulturhuset Fregatten - Stenungsund

21.00-01.00 -- Sannex - Kvarnparken - Mjölby

19.00-23.00 -- Streaplers - Fyris Park - Uppsala

20.00-24.00 -- Voize - Tingvalla Åstorp - Skåne

 

💃🕺  NON STOP DANS

20.00-01.00 -- Allstars / Casanovas -  Brunnsparken - Örebro

 

BÅT

Larz Kristerz -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Söndag 13:e

17.30-21.30 -- Allstars - Nässjö Sportdansklubb - Jönköping

17.00-21.00 -- Black Jack - Folkets Park - Hedemora

18.00-21.30 -- Engdahls - Häreborg Indal - Sundsvall

17.00-21.00 -- Expanders - Ebba Dansklubb Tullinge - Stockholm

18.00-21.30 -- Fernandoz - Folkets Park - Herrljunga

17.00-21.00 -- Jannez - Skultuna Lagårn - Västerås

17.00-21.00 -- Martinez - Kolnäslogen - Sunne

17.00-21.00 -- Matz Bladhs - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

18.00-21.30 -- Orient - Folkets Park Brännö - Hylte

17.00-21.00 -- Sandins - Törringelund Oxie - Malmö


Måndag 14:e

19.00-22.00 -- Bendix - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

12.00-14.30 -- Conny Brodin - Axelhuset - Göteborg

18.00-21.30 -- Hedins - Tibroparken - Tibro

13.30-17.00 -- Samzons - Möklintagården - Sala PRO  

 

⛴  BÅT

Jive / Martinez / Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 15:e

19.00-22.30 -- Black Jack - Folkets Park Hallunda - Stockholm

19.30-23.00 -- Diggarna - Lagagården - Laholm 

18.00-22.00 -- Donnez - Sundpärlan - Helsingborg 

19.00-22.30 -- Eva & Ingvar - Parkhallen - Borås

13.30-17.00 -- Hedins - Brunnsparken - Örebro

14.00-17.30 -- Junix - Kulturhuset Svanen - Borlänge (PRO)

18.00-21.30 -- Kalle & Stefan - Folkets Park - Lidköping 

17.00-20.30 -- Orient - Folkets hus Timsfors - Markaryd (PRO)

15.00-19.00 -- Trippz - Folkets Park Sjöbo - Skåne (PRO)

 

⛴  BÅT

Martinez / Jive / Rospiggarna - Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 16:e

19.00-22.30 -- Connys - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

18.00-22.00 -- Donnez - Eringsboda Brunn - Ronneby

19.00-22.00 -- Duo Vi - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

19.30-23.00 -- Dur X - Tofta Bygdegård - Varberg

18.00-21.00 -- Kalle & Stefan - Folkets Hus Brastad - Lysekil  (PRO)

18.00-21.30 -- Micke Ahlgrens - Falköpingsparken - Falköping

19.00-22.00 -- Mogna Män - Tölögården - Kungsbacka

13.00-16.00 -- Tomaz & Co - Tellus Fritidscenter - Södermalm

18.30-22.30 -- Trippz - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

 

⛴  BÅT

Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 17:e

13.00-17.00 -- BarraBazz - Fyris Park - Uppsala

11.30-14.30 -- Connys - Kulturhuset Möllan - Mölndal

18.30-22.00 -- Jive - Folkets Hus Bollsta - Kramfors

17.00-20.30 -- Junix - Deje Kulturhus - Forshaga PRO

17.00-20.30 -- Kalle & Stefan - Folkets Park Rydaholm - Värnamo, PRO

18.30-22.30 -- Matz Bladhs - Granbacken Löberöd - Eslöv

 

⛴  BÅT

Rospiggarna -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 18:e

18.30-21.30 -- Avant - Oasen Nordmaling - Nordmaling (PRO)

19.00-22.30 -- BarraBazz - Trångsvikens Bygdegård - Krokom 

21.00-01.00 -- Black Jack - Statt Söderhamn - Söderhamn

20.00-24.00 -- Blender - Folkets Hus Ersboda - Umeå

20.00-24.00 -- Callinaz - Folkets Park Hallunda - Stockholm

21.00-01.00 -- Casanovas - Parken Oskarshamn - Oskarshamn

19.30-23.00 -- Eva & Ingvar - Ätrasalen Vessingebro - Falkenberg

20.00-24.00 -- Fernandoz - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

19.00-23.00 -- Holens - Folkets Park Skeer - Orsa  (SPF)

21.00-01.00 -- Jannez - Furuparken  Ope - Östersund

19.00-22.30 -- Jive - Medborgarhuset - Lycksele

18.30-22.00 -- Kalle & Stefan - Medborgarhuset Tvååker - Varberg

19.00-23.00 -- Micke Ahlgrens - Kvarnhagskällan Clubb68 - Växjö

20.00-24.00 -- Titanix - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Olso, NORGE

 

BÅT

PH`s -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 19:e

21.00-01.00 -- Allstars - Kulturhuset Glada Hudik - Hudiksvall

???? - ???? -- Bendix - Folkets Hus Lövånger - Skellefteå

21.00-24.00 -- Black Jack - John Scotts Kopparberg - Ljusnarsberg

21.00-01.00 -- Blender - Furuparken Östersund - Ope

20.00-24.00 -- Casanovas - Parkhallen Borås - Borås

19.00-22.30 -- Duo Vi - Delsbo Bygdegård - Hudiksvall (SPF)

20.00-24.00 -- Engdahls - Kristallen Nybro - Kalmar

19.00-23.00 -- Fernandoz - Folkets Hus - Forshaga

19.00-23.00 -- Hedins - Rosendalsskolan Södra - Vallentuna

???? - ???? -- Hollyz - Kulturhuset Ignarbakke -  Enebakk NORGE

19.00-22.30 -- Jive - Folkets Hus Skelleftehamn-Rotan - Skellefteå

20.00-24.00 -- Kjellez - Ramshall Veinge - Laholm

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens -  Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 -- PH`s - Jivers DC - Växjö

20.00-24.00 -- Sannex - Brunna Danssportklubb Veddesta - Järfälla

20.00-24.00 -- Skåningarna - Hedareds Bygdegård - Borås

20.00-24.00 -- Wahlströms - Folkets Park - Sala 

 

           "NON-STOP DANS"

21.30-02.00 -- Holidays / Perikles / Lasse Stefanz - Ekebo Munka Ljungby - Ängelholm

20.00-01.00 -- Danzerz / Remember - Stadsöskolan Luleå - Luleå

 

BÅT

Callinaz -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 20:e

18.00-21.30 -- BarraBazz - Festplatsen Vännäsby - Vännäs 

18.00-22.00 -- Blender - Hå Ordenshus Hällbo - Bollnäs

18.00-22.00 -- Casanovas - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

17.00-21.00 -- Diggarna - Torghuset Smålandsstenar - Gislaved

17.00-21.00 -- Engdahls - Granda Lönsboda - Osby

18.00-22.00 -- Excess - Folkets Park - Herrljunga

18.00-22.00 -- Holidays - Folkets Hus Blomstermåla - Mönsterås

18.00-22.00 -- Jannez - GT-Gården Jättendal - Nordanstig

19.00-22.00 -- Jive - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå

13.30-16.30 -- Kalle & Stefan - Folkungaskolan - Linköping 

15.00-19.00 -- Kenneth & Classe - Folkets Park Arkelstorp - Kristianstad

17.00-21.00 -- Kjellez - Törringelund Oxie - Malmö

17.00-20.30 -- Matz Rogers - Storfors Kulturhus - Värmland

17.00-21.00 -- Micke Ahlgrens - Folkets Park - Hedemora

15.00-18.00 -- Mogna Män - Skövde Kulturhus - Skövde

 

⛴  BÅT

Black Jack / Hedins -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 21:e

19.00-22.00 -- Agneta & Peter - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

18.00-21.30 -- Donnez - Tidaholmsparken - Tidaholm

17.00-21.00 -- Kalle & Stefan - Tingvalla Åstorp - Skåne (seniordanser.se)

19.00-22.00 -- Spelfinkarna - Allhem Färgelanda - Färgelanda

19.30-23.00 -- Tribond - Lagagården - Laholm

 

⛴  BÅT

Black Jack -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 22:e

15.00-19.00 -- Candys - Folkets Park Sjöbo - Skåne  (PRO)

15.00-17.30 -- Charlies - SjöstuganMyggenäs - Tjörn

19.00-22.30 -- Connys - Parkhallen Borås - Borås

19.00-23.00 -- Fernandoz - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka

13.30-17.00 -- Junix - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

16.00-19.30 -- Orient - Hallaborg Hallaryd - Älmhult PRO

19.30-23.00 -- Rent Drag - Lagagården - Laholm 

 

 ⛴  BÅT

Carisma (FIN)  -- Viking Grace - Stockholm

Black Jack -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 23:e

18.00-21.00 -- Agneta & Peter - Gnistan Gullänget - Örnsköldsvik (PRO)

19.00-22.00 -- Bennix - Folkets Hus Boliden - Skellefteå

18.30-22.30 -- Candix - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

19.30-23.00 -- Diggarna - Tofta Bygdegård - Varberg

19.00-22.30 -- Eva & Ingvar - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

18.00-21.30 -- Kalle & Stefan - Folkets Park Karlsholme - Mariestad (PRO)

19.00-22.30 -- Martinez - Bergeforsparken Sörberge - Timrå

13.30-17.00 -- Matz Rogers - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerås

19.00-22.30 -- Strike - Lyransgården Fåker - Östersund (PRO)

18.00-21.30 -- Tång & Co - Bokenäs Bygdegård - Uddevalla

 

⛴  BÅT

Streaplers -- Viking Cinderella - Stockholm

Matz Bladhs -- Viking Grace - Stockholm


Torsdag 24:e

18.00-21.30 -- BarraBazz - Valhalla Sandviken - Sandviken (PRO)

18.30-22.30 -- Engdahls - Granbacken Löberöd - Eslöv

18.30-22.00 -- Fernandoz - Folkets Hus Ramvik - Härnösand

13.00-17.00 -- Holidays - Fyris Park - Uppsala 

16.00-20.00 -- Kalle & Stefan - Folkets Park Knislinge - Östra Göinge (PRO)

13.00-16.00 -- Martinez - Folkets Hus Ersboda - Umeå

18.00-21.30 -- Orient - Exposkolan f.d Östboskolan - Värnamo


Fredag 25:e

20.30-00.30 -- Black Jack - Folkets Park Skara Fokus - Skara

20.00-24.00 -- Blender - Fyris Park - Uppsala

19.00-22.30 -- Charlies - Lanegården Lane - Uddevalla

20.00-24.00 -- Callinaz - Folkets Park Arboga - Arboga

20.00-24.00 -- Casanovas - Kvarnkullen Kungälv - Kungälv

20.00-24.00 -- Fernandoz - Folkets Hus Kusmark - Skellefteå

19.00-22.30 -- Janssons Orkester - Alviks Kulturhuset - Bromma

20.00-24.00 -- Jive - Träffen Nyköping - Nyköping

18.30-22.00 -- Kalle & Stefan - Tofta Bygdegård - Varberg

17.00-20.30 -- Kenneth & Classe - Kristallen Nybro - Nybro (PRO)

19.00-23.00 -- Kjellez - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby

20.00-24.00 -- Micke Ahlgrens - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

22.00-23.45 -- Rotlaus - Storefjell Resort Hotel, Golsfjellet - NORGE

14.00-17.00 -- Strike - Skeppsgården Bålsta - Håbo

18.00-21.30 -- Tång & Co - Folkets Park Vimmerby - Vimmerby (SPF)

 

 ⛴  BÅT

Holidays -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje


Lördag 26:e

20.00-24.00 -- Black Jack - Tingvalla - Åstorp

21.00-01.00 -- Blender - Pumpen Södra Vi - Vimmerby

21.00-01.00 -- Callinaz - Träffen Båberg - Trollhättan 

19.00-23.00 -- Casanovas - Torghuset Smålandsstenar - Gislaved

20.00-24.00 -- Donnez - Kvarnparken - Mjölby

20.00-24.00 -- Fernandoz - Folkets Hus Ersboda - Umeå

18.00-22.00 -- Holens - Arena Rotebro - Sollentuna

20.00-24.00 -- Jannez -  Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 -- Junix - Häradshammars Bygdegård Vikbolandet - Norrköping

20.00-24.00 -- Martinez - Stadsöskolan Gammelstad - Luleå

???? - ???? -- Micke Ahlgens - Folkets Hus Brastad - Lysekil

19.00-23.00 -- PH`s - Bällstabergsskolan - Vallentuna 

 


Söndag 27:e

17.00-21.00 -- Blender - Holken Karlstad - Värmland

17.00-21.00 -- Brogrens - Törringelund Oxie - Malmö

15.00-19.00 -- Candys - Börringe Bygdegård - Svedala  (PRO)

17.00-21.00 -- Donnez - Folkets Park - Hedemora

17.00-21.00 -- Engdahls - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm

17.00-21.00 -- Expanders - Skultuna Lagårn - Västerås

18.00-21.30 -- Fernandoz - Häreborg Indal - Sundsvall

17.00-21.00 -- Jannez - Swinghallen - Växjö

18.00-21.30 -- Matz Bladhs - Folkets Park - Herrljunga

18.00-22.00 -- Streaplers - GT-Gården Jättendal - Nordanstig

 

BÅT

Humlez / Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 28:e

19.00-22.00 -- Mickes - Folkparken Skellefteå - Skellefteå

15.00-18.30 -- Orient - Granbacken Löberöd - Eslöv  (PRO)

 

⛴  BÅT

Junix  / Donnez - Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 29:e

18.00-21.30 - Charlies - Folkets Park - Lidköping 

19.00-22.30 -- Martinez - Folkets Hus - Hallunda

13.30-17.00 -- Samzons - Brunnsparken - Örebro

14.00-17.30 -- Tomaz & Co - Kulturhuset Svanen - Borläng

 

             "NON-STOP DANS"

19.00-23.00 -- Trippix / Jannez - Boråsparken - Borås

 

            ⛴  BÅT

Junix / Donnez -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 30:e

18.00-21.00 -- Charlies - Folkets Hus Brastad - Lysekil  (PRO)

19.00-22.30 -- Diggarna - Sätila Bygdegård - Marks Kommun

18.30-22.00 -- Duo Vi - Folkets Hus Bollsta - Kramfors

18.00-21.30 -- Engdahls - Falköpingsparken - Falköping

19.30-23.00 -- Eva & Ingvar - Tofta Bygdegård - Varberg

18.00-22.00 -- Matz Bladhs - Eringsboda Brunn - Ronneby

 

⛴  BÅT

Junix  / Donnez -- Viking Cinderella - Stockholm