MALUNG 2019-18

Augusti "Danser"


Måndag 1:e

18.00-21.30 - Bob Stevens - Tidaholmsparken - Væstra Götaland

17.00-20.30 - Kalle & Stefan - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland SPF


Tisdag 2:e

20.00-24.00 - Callinaz - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

19.00-23.00 - Expanders - Regbågen Brunnsparken - Örebro

19.00-23.00 - Jannez - Tyllsnäs Udde - Borlänge, Dalarna

18.00-21.30 - Kalle & Stefan - Hindås Rotunda - Härryda, Västra Götaland

18.30-22.30 - Kjellez - Björka Loge - Lund, Skåne

18.30-22.00 - Mogna Män - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Broby Bettna - Flen, Södermanland

20.00- ???? - Sten & Stanley - Ursand Resort & Camping - Vänersborg, Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - Holidays / Rent Drag - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

20.00-02.00 - Donnez / Streaplers - Ön Hedesunda - Gävle, Gävleborg


Onsdag 3:e

13.30-17.00 - Agneta & Peter - Kolbäcksparken - Hallstahammar, Västmanland PRO

19.00-22.00 - Avant - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Slellefteå, Västerbotten

20.30-00.30 - Black Jack - Hjortnäs Brygga - Leksand, Dalarna 

20.00-24.00 - Callinaz - Ärstaparken Kyrkdal - Kramfors, Västernorrland

21.00-01.00 - Donnez - Djurönäset - Värmdö, Stockholm

19.00-22.30 - Duo Vi - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

19.00-23.00 - Engdahls - Folkets Park Malmö - Skåne

19.00-23.00 - Foxie - Gårdsjölogen Gårdserud - Sunne, Värmland

19.00-23.00 - Highlights - Broby Bettna - Flen, Södermanland 

18.30-22.30 - Holidays - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.00-22.00 - Junix - Lohärads Bygdegård - Norrtälje, Stockholm

19.30-22.30 - Kalle & Stefan - Folkets Park Ödeborg - Färgelanda, Västra Götaland

19.00-23.00 - Kjellez - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

19.00-22.30 - Mickes - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

20.00-24.00 - Martinez - Furuviken Hällesjö - Bräcke, Jämtland

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

18.00-20.00 - PH`s - Societetsparken Norrtälje - Stockholm

19.00-23.00 - Streaplers - Stjärnsundsparken - Hedemora, Dalarna

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Jannez / Voize - Fröjden Stadspark - Jönköping

 

 


Torsdag 4:e

19.00-23.00 - Black Jack - Dalaborgsparken - Vänersborg, Västra Götaland

20.00-24.00 - Donnez - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

19.00-23.00 - Foxie - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm 

19.00-23.00 - Highlights - Lilltorpet - Falun, Dalarna

19.00-23.00 - Holidays - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

19.00-23.00 - Jannez - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

20.00-24.00 - Martinez - Folkparken Skellefteå - Västerbotten

19.00-23.00 - Streaplers - Barva Loge - Eskilstuna

 


Fredag 5:e

20.00-24.00 - Allstars - Älvstagården Jättendal - Nordanstig, Gävleborg

???? - ???? - Black Jack - Björklunden Norra Kvinneby - Mörbylånga, Kalmar

21.00-01.00 - Callinaz - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Donnez - Nya Åhusparken - Kristianstad, Skåne

21.00-01.00 - Fernandoz - Gropafesten Fjugesta - Lekeberg, Örebro

21.00-01.00 - Jannez - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

20.00-24.00 - Martinez - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Folkets Park Mörrum - Karlshamn, Blekinge

20.00-24.00 - PH`s - Skansen Galejen - Stockholm 

20.00-24.00 - Pia Pihlgrens - Björknäsparken Boden - Norrbotten

20.00-24.00 - Streaplers - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Engdahls / Voize - Grevieparken - Båstad, Skåne


Lördag 6:e

20.00-24.00 - Alvenfors - Kungälvsparken - Västra Götaland

21.00-01.00 - Allstars - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

20.00-00.30 - Black Jack - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

20.00-24.00 - Donnez - Kulla Rörum - Simrishamn, Skåne

20.00-24.00 - Engdahls - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland

20.00-24.00 - Fernandoz - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

20.00-24.00 - Highlights - Blomsterhultslogen - Karlstad, Värmland

19.00-23.00 - Hollyz - Mossbrott - Vara, Västra Götaland

???? - ???? - Lasse Stefanz - Björkängen Gullaboås - Torsås, Kalmar

21.00-01.00 - Larz Kristerz - Folkets Park Knutby - Uppsala

20.00-24.00 - Mickes - Fromhedens Danspaviljong - Norsjö, Västerbotten

21.00-01.00 - Martinez - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Rangelstorp Loge - Vimmerby, Kalmar

21.00-01.00 - PH`s - Venjans Festplats - Mora, Dalarna

20.00-24.00 - Pia Pihlgrens - Moliden Örnsköldsvik - Västernorrland

21.00-01.00 - Streaplers - Lane Loge Uddevalla - Västra Götaland

???? - ???? - Titanix - Dala-Järna flygfält - Vansbro, Dalarna

19.00-23.00 - Voize - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Wahlströms - Tors Loge - Hofors, Gävleborg

 

((NON-STOP DANS))

20.00-02.00 - Jannez / Callinaz - Trätojordsbacken Hammarstrand - Ragunda, Jämtland

 

 

 


Söndag 7:e

17.00-21.00 - Allstars - Folkparken Gemla - Växjö, Kronoberg

18.00-21.30 - Avant - Hejlogen Jörn - Skellefteå, Västerbotten

19.00-23.00 - Black Jack - Lilltorpet - Falun, Dalarna 

18.00-21.30 - Engdahls - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

18.00-22.00 - Highlights - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00-21.00 - Mickes - Björknäsparken - Boden, Norrbotten

18.00-22.00 - PH`s - Gräsmarks Hembygdsgård - Sunne, Värmland

19.00-22.30 - Pia Pihlgrens - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

18.00-22.00 - Streaplers - Stallet Vallmolösa - Kalmar

17.00-21.00 - Voize - Strandpärlan Torne - Alvesta, Kronoberg

17.00-21.00 - Wickströmz - Uddeholmsladan Hagfors - Värmland


Måndag 8:e

19.00-23.00 - Allstars - Nöjesparken Varberg - Halland 

18.00-21.30 - Holidays - Falköpingsparken - Västra Götaland

13.30-17.00 - Junix - Svedboäng Västerfärnebo - Sala, Västmanland


Tisdag 9:e

20.00-24.00 - Allstars - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

16.00-19.00 - Bob Stevens - Skansen Galejen - Stockholm

18.30-22.30 - Canyons med Conny Nilsson - Björka Loge - Lund, Skåne

18.30-21.00 - Diggarna - Fröjden Stadsparken - Jönköping

19.00-21.00 - Fernandoz - Stortorpsparken Trångsund - Huddinge, Stockholm

18.30-22.30 - Kjellez - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

20.00- ???? - Magnus Carlsson - Ursand Resort & Camping - Vänersborg, Västra Götaland

18.00-21.30 - Orient - Alingsåsparken - Västra Götaland 

19.00-23.00 - PH`s - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

19.00-23.00 - Sandins - Broby Bettna - Flen, Södermanland

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - Charlies / Hollyz- Västerhagen haverdal - Halmstad, Halland


Onsdag 10:e

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Grönänge Dvärsätt - Krokom, Jämtland PRO

19.00-23.00 - Fernandoz - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

20.00-24.00 - Jannez - Ärstaparken Kyrkdal - Kramfors, Västernorrland

18.30-22.30 - Kjellez - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.00-23.00 - Larz Kristerz - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Donnez / Martinez - Fröjden Stadspark - Jönköping


Torsdag 11:e

20.00-24.00 - Allstars - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Bygdegården Strömsund - Jämtland

19.00- 22.00 - Carisma (FIN) - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

19.00-23.00 - Casanovas - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

19.00-23.00 - Donnez - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

19.00-23.00 - Engdahls - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

19.00-23.00 - Expanders - Lilltorpet Falun - Dalarna

19.00-23.00 - Fernandoz - Dalaborgsparken - Vänersborg, Västra Götaland

19.00-23.00 - Highlights - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

18.00-22.00 - Holidays - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

20.00-24.00 - Jannez - Folkparken Skellefteå - Västerbotten

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Barva Loge - Eskilstuna

17.00-20.30 - Orient - Olles Loge Stränghult - Älmhult, Kronoberg

 

 

 

 


Fredag 12:e

20.00-24.00 - Carisma (FIN) - Björknäsparken Boden - Norrbotten

20.00-24.00 - Casanovas - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Donnez - Simbadet Österbybruk - Östhammar, Uppsala

21.00-01.00 - Expanders - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Foxie - Kungälvsparken - Kungälv, Västra Götaland

20.00-24.00 - Holidays - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

18.00-21.30 - Kalle & Stefan - Folkparken Gemla - Växjö, Kronoberg PRO 

21.00-01.00 - Jannez - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

???? - ???? - Lasse Stefanz - Skansen - 2270 Flisa, NORGE

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

20.00-24.00 - Sannex - Sägnernas hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

20.00-24.00 - Sounders - Bergviksparken Söderhamn - Gävleborg

20.00-24.00 - Titanix - Gamleby Folkpark - Västervik, Kalmar 

???? - ???? - Vikingarna med Christer Sjögren - Ön Hedesunda - Gävle, Gävleborg

 

((NON-STOP DANS))

???? - ???? - Streaplers / Larz Kristerz - Malmöfestivalen - Skåne

19.30-01.00 - Martinez / Black Jack - Festplass Lavvotunet  - 2870 Dokka NORGE


Lördag 13:e

20.00-24.00 - Avant - Allsåklubben - Överkalix, Norrbotten

???? - ???? - Ankies - Jössebo Vildmarkscamp - Ovanåker, Gävleborg

???? - ???? - Black Jack - Twin City - Jönköping

21.00-01.00 - Casanovas - Borkhults Festplats - Åtvidaberg, Östergötland

20.30-00.30 - Donnez - Rydsnäs Loge - Ydre, Östergötland

20.00-00.30 - Fernandoz - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

21.00-01.00 - Mannerz - Mannes Loge - Falun, Dalarna

19.00-23.00 - Martinez - Skansen Galejan - Stockholm

21.00-01.00 - Matz Bladhs - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

???? - ???? - Orient - Hälleviksbadet Sölvesborg - Blekinge

21.00-01.00 - Sannex - Vittingeparken - Heby, Uppsala

21.00-01.00 - Shine - Ekbacken Skirö - Vetlanda, Jönköping

 

((NON-STOP DANS)

20.00-01.00 - Jannez / Expanders - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

???? - ???? - Voize / PH`s - Malmöfestivalen - Skåne

19.30-01.00 - Lasse Stefanz / PK & Dansefolket - Festplass Lavvotunet  - 2870 Dokka NORGE


Söndag 14:e

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Hårkvallen Lit - Östersund, Jämtland

???? - ???? - Black Jack - Malmöfestivalen - Skåne

17.00-21.00 - Casanovas - Folkparken Gemla - Växjö, Skåne

18.00-22.00 - Donnez - Stallet Vassmolösa - Kalmar

18.00-21.30 - Duo Vi - Moliden Örnsköldsvik - Västernorrland

18.00-22.00 - Excess - Barva Loge - Eskilstuna 

17.00-21.00 - Holidays - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

17.00-21.00 - Martinez - Folkets Park Vetlanda - Jönköping

19.00-22.30 - Matz Bladhs - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

20.00-24.00 - Mickes - Cafè Storudden Sävar - Umeå, Västerbotten

17.00-20.30 - Orient - Björkbacken Hynnenäs - Alvesta, Kronoberg

18.00-22.00 - Shine - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00- ???? - Skippers Kapell - Gröna Lund - Stockholm

19.00-23.00 - Sounders - Lilltorpet - Falun, Dalarna

18.00-22.00 - Xplays - Folkets Park Vadstena Krogaränga - Östergötland

 

((BÅT))

---  Fernandoz  --- Viking Cinderella - Stockholm (HögaKustenKryssning)

 


Måndag 15:e

???? - ???? - Engdahls - Malmöfestivalen - Skåne

15.00-18.30 - Hedins - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne PRO

19.00-23.00 - Matz Bladhs - Gröna Lund - Stockholm

18.00-21.30 - Voize - Tidaholmsparken - Västra Götaland

 

((BÅT))

---  Fernandoz  --- Viking Cinderella - Stockholm (HögaKustenKryssning)


Tisdag 16:e

19.00-23.00 - Allstars - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

19.00-23.00 - Alvenfors - Broby Bettna - Flen, Södermanland

18.30-22.30 - Bennrix - Björka Loge - Lund, Skåne

???? - ???? - Canyons med Conny Nilsson - Malmöfestivalen - Skåne

19.00-22.00 - Charlies - Furulundsparken Alafors - Ale, Västra Götaland

18.30-22.00 - Hedins - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

18.30-22.30 - Orient - Bredasjön Holmsjö - Karlskrona, Blekinge

20.00-24.00 - PH`s - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - Diggarna / Engdahls - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

((BÅT))

--- Fernandoz --- Viking Cinderella - Stockholm (HögaKustenKryssning)


Onsdag 17:e

19.00-22.15 - Donnez - Malmöfestivalen - Skåne

19.00-23.00 - Engdahls - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

19.00-23.00 - Framed - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

18.30-22.30 - Matz Bladhs - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

19.00-22.00 - Mickes - Cafè Kajutan Båthallaen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

20.00-24.00 - PH`s - Furuvikens Hällesjö - Bräcke, Jämtland

19.00-23.00 - Xplays - Broby Bettna - Flen, Södermanland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Casanovas / Allstars - Fröjden Stadspark - Jönköping

((BÅT))

--- Titanix  --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Torsdag 18:e

19.00-23.00 - Blender - Lilltorpet - Falun, Dalarna

19.00-23.00 - Casanovas - Folkets Park Nora - Örebro

19.00-23.00 - Donnez - Barva Loge - Eskilstuna

19.00-23.00 - Expanders - Laduholmen Forsbacka - Gävle, Gävleborg

20.00-24.00 - Jannez - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

19.00-23.00 - Mannerz - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

???? - ???? - Matz Bladhs - Malmöfestivalen - Skåne

17.00-20.30 - Orient - Tornsborgs Tivoli Färingtofta - Klippan, Skåne SPF

20.00-24.00 - PH`s - Folkparken Skellefteå - Västerbotten

19.00-22.30 - Sandins - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

 

((NON-STOP DANS))

???? - ???? - Holidays / Streaplers - 13 Festivalen - 2635 Tretten, NORGE

((BÅT))

--- Titanix --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Fredag 19:e

20.00-24.00 - Blender - Skansen Galejan - Stockholm

19.00-23.00 - Engdahls - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

13.30-17.00 - Hedins - Söderbärkeparken Smedjebacken - Dalarna PRO

20.00-24.00 - Holidays - Bodils Dancing - Grorud Samfunnshus - Oslo, NORGE

20.00-24.00 - Jannez - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

20.00-24.00 - Jive - Björknäsparken Boden, Norrbotten

17.00-21.00 - Junix - Pustaparken Vitsand - Torsby, Värmland PRO

19.00-23.00 - Lasse Stefanz - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

21.00-01.00 - Mickeys - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

20.00-24.00 - Martinez - Bergviksparken Söderhamn - Gävleborg

18.00-21.30 - Orient - Folkparken Gemla - Växjö, Skåne

19.00-23.00 - PH`s - Åmotsparken Ockelbo - Gävleborg

21.00-01.00 - Sandins - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Wahlströms - Skälby Loge - Kalmar

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Allstars / Donnez / Sannex / Streaplers - Folkets Park Karlsholme - Mariestad, Västra Götaland

???? - ???? - Canyons med Conny Nilsson / Matz Bladhs - Grevieparken Båstad - Skåne

???? - ???? - Casanovas / Perikles - Malmöfestivalen - Skåne

((BÅT))

---  Framed  --- Viking Cinderella - Stockholm

 

 

 

 


Lördag 20:e

21.00-01.00 - Allstars - Aspåsnäset Krokom - Jämtland

19.00-23.00 - Blixterz - Lohärads Bygdegård - Norrtälje, Stockholm

20.00-00.30 - Bob Stevens - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

21.00-01.00 - Donnez - Eklidens Festplats, Västra Hag - Mjölby, Östergötland

20.00-24.00 - Engdahls - Rangelstorp Loge - Vimmerby, Kalmar

21.00-01.00 - Foxie - Mannes Loge - Falun, Dalarna

20.00-24.00 - Holidays - Kungälvsparken - Västra Götaland

21.00-01.00 - Jannez - Bredsele Park Kusfors - Skellefteå, Västerbotten

21.00-01.00 - Jive - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

19.00-23.00 - Kjellez - Skansen Galejen - Stockholm

21.00-01.00 - Lasse Stefanz - Bokskogen Burseryd - Gislaved, Jönköping

20.00-24.00 - PH`s - Blomsterhultslogen - Karlstad, Värmland

19.00-23.00 - Sannex - Folkets Hus & Park Skurup - Skåne

???? - ???? - Streaplers - Älgsjövallen Bjurberget - Torsby, Värmland

19.00-23.00 - Voize - Liseberg Polketten - Göteborg, Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

20.00-01.00 - Fernandoz / Matz Bladhs / Casanovas / Blender - Folkets Park Karlsholme - Mariestad, Västra Götaland

 


Söndag 21:e

18.00-22.00 - Blender - Folkets Park Vadstena - Östergötland

18.00-22.00 - Bob Stevens - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

18.00-22.00 - Casanovas - Tyllsnäs Udde - Borlänge, Dalarna

18.30-22.00 - Charlies - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

17.00-21.00 - Engdahls - Hedemora Folkets Park - Dalarna

18.00-21.30 - Hedins - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland PRO

18.00-21.30 - Holidyas - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland 

18.00-21.30 - Jive - Hejlogen Jörn - Skellefteå, Västerbotten

19.00-23.00 - Kjellez - Lilltorpet - Falun, Dalarna

19.00-22.30 - Martinez - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

18.00-22.00 - Matz Bladhs - Stallet Vassmolösa - Kalmar

18.00-22.00 - Xplays - Alingsåsparken - Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-22.00 - Agneta & Peter / BarraBazz - Moliden - Örnsköldsvik, Västernorrland

((BÅT)) 

---  Micke Ahlgrens  --- Viking Cinderella - Stockholm 


Måndag 22:e

19.00-23.00 - Excess - Nöjesparken Varberg - Halland

18.00-21.30 - Kjellez - Falköpingsparken - Västra Götaland  

 


Tisdag 23:e

18.30-21.00 - Charlies - Fröjden Stadsparken - Jönköping

19.00-23.00 - Donnez - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 - Expanders - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

15.00-19.00 - Hedins - Folkets Park Sjöbo - Skåne

18.30-22.30 - Holidays - Björka Loge - Lund, Skåne

19.00-23.00 - Jive - Broby Bettna - Flen, Södermanland

20.00- ???? - Olle Jönsson - Ursand Resort & Camping - Vänersborg, Västra Götaland

18.00-21.30 - Orient - Folkets Park Smålandsstenar  - Gislaved, Jönköping

19.00-23.00 - Shine - Skultuna Lagårn - Västerås, Västmanland

 

((NON-STOP DANS))

20.30-24.00 - Dur X / Xplays - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

 


Onsdag 24:e

18.30-22.30 - Bennrix - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

18.00- ???? - Donnez - Gröna Lund - Stockholm

18.00-22.00 - Fernandoz - Eringsboda Brunn - Ronneby, Blekinge

19.30-22.30 - Kenneth & Classe - Folkets Park Ödeborg - Färgelanda, Västra Götaland

13.30-17.00 - Matz Rogers - Kolbäcksparken Hallstahammar, Västmanland PRO

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Perikles / Foxie - Fröjden Stadspark - Jönköping

 

((BÅT))

---  Jannez  --- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 25:e

19.00-22.30 - Bob Stevens - Hanssons Loge Långsele - Sollefteå, Västernorrland

19.00-23.00 - Black Jack - Barva Loge - Eskilstuna

20.00-24.00 - Blender - Näsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

20.00-02.30 - Donnez - Skånlandhallen - Evenskjer NORGE

19.00-23.00 - Expanders - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

18.00-22.00 - Fernandoz - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

19.00-23.00 - Hollyz - Dalaborgsparken - Vänersborg, Västra Götaland

18.30-22.30 - Voize - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne


Fredag 26:e

21.00-01.00 - Allstars - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Trångsviken Bygdegård - Krokom, Jämtland

20.00-24.00 - Black Jack - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

20.00-24.00 - Blender - Kustladan Skoved - Kramfors, Västernorrland

21.00-01.00 - Bob Stevens - Sommarparadiset Sandviken - Östersund, Jämtland

20.00-24.00 - Casanovas - Skälby Loge - Kalmar 

20.30-02.30 - Donnez - Dansegalla Hornindal - 7661 Hornindal NORGE

20.00-24.00 - Fernandoz - Folkets Hus Bromölla - Skåne

21.00-01.00 - Framed - Folkets Park Fågelfors - Högsby, Kalmar

18.00-21.30 - Hedins - Rangelstorps Loge - Vimmerby, Kalmar  SPT

20.00-24.00 - Jannez - Skansen Galejan - Stockholm

20.00-24.00 - Kjellez - Tydingesjön Broby - Östra Göinge, Skåne

20.00-24.00 - Matz Bladhs - Folkets Park Sala - Västmanland

20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Bergviksparken Söderhamn - Gävleborg

20.00-24.00 - Martinez - Björknäsparken Boden - Norrbotten

21.00-01.00 - Perikles - Palmfestivalen Trelleborg - Skåne

20.00-24.00 - Streaplers - Träffen Nyköping - Södermanland

20.00-24.00 - Voize - Gåsasteget Lund - Skåne

 

((NON-STOP DANS))

20.30-02.30 - Steinar Engelbrektson Band / Contrazt - Hålogaland Dansegalla - 9440 Evenskjer, NORGE

((BÅT))

---  Jive  --- Viking Rosella - Stockholm

---  Expanders  --- Silja Galaxy - Stockholm

 


Lördag 27:e

21.00-01.00 - Allstars - Bredsele Park Kusfors - Skellefteå, Västerbotten

19.00-22.30 - Agneta & Peter - Delsbo Bygdegård - Hudiksvall, Gävleborg SPF

20.00-24.00 - Avant - Fromhedens Danspaviljong - Norsjö, Västerbotten

21.00-01.00 - Bob Stevens - Täfteålogen - Umeå, Västerbotten

21.00-01.00 - Black Jack - Pottåkers Loge Funbo - Uppsala

21.00-01.00 - Blender - Aspåsnäset Krokom - Jämtland

20.30-00.30 - Canyons med Conny Nilsson  - Rydsnäs Loge - Ydre, Östergötland

20.00-24.00 - Engdahls - Utängens Loge - Tanumshede - Västra Götaland

???? - ???? - Foxie - Hafstens Camping - Uddevalla, Västra Götaland

20.00-24.00 - Holidays - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland

21.00-01.00 - Highlights - Mannes Loge Boda Svärdsjö, Falun, Dalarna

19.00-23.00 - Jannez - Folkets Park Smålandsstenar - Gislaved, Jönköping

20.00-24.00 - Kjellez - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

20.00-24.00 - Martinez - Moliden Örnsköldsvik - Västernorrland

???? - ???? - Matz Bladhs - Farbror Melins Torg - Linköping, Östergötland

19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Skansen Galejen - Stockholm

20.00-24.00 - Orient - Skogsvallen Gränum - Olofström, Blekinge

20.00-01.00 - Pia Pihlgrens - Hillringsbergparken Glava - Arvika, Värmland 

20.00-24.00 - Skåningarna - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

20.00-24.00 - Streaplers - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

20.00-24.00 - Titanix - Bestorpsparken - Linköping, Östergötland

 

((NON-STOP DANS))

20.30-02.30 - Donnez / Anne Nørdsti - Hålogaland Dansegalla - 9440 Evenskjer, NORGE

 

((BÅT))

---  Expanders  --- Silja Galaxy - Stockholm


Söndag 28:e

19.00-22.30 - Bob Stevens - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

18.00-22.00 - Canyons med Conny Nilsson - Stallet Vallmolösa - Kalmar

18.00-22.00 - Casanovas - Barva Loge - Eskilstuna

18.00-22.00 - Excess - Alingsåsparken - Västra Götaland

18.00-22.00 - Fernandoz - Törringelund Oxie - Malmö, Skåne

17.00-21.00 - Holidays - Folkets Park Hedemora - Dalarna

19.00-23.00 - Jannez - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland

18.00-21.30 - Junix - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland PRO

18.00-21.30 - Mickes - Festplatsen Vännäsby - Vännäs, Västerbotten

17.00-21.00 - Shine - Folkparken Gemla - Växjö, Skåne

17.00-21.00 - Streaplers - Folkets Park Mörrum - Växjö, Kronoberg

 

((BÅT))

--- Matz Bladhs --- Viking Cinderella - Stockholm

 

 

 


Måndag 29:e

17.00-20.30 - Kenneth & Classe - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland SPF

15.00-18.30 - Orient - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne PRO

18.00-21.30 - Sandins - Tidaholmsparken - Västra Götaland

 

((BÅT))

--- Matz Bladhs --- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 30:e

18.30-22.30 - Donnez - Björka Loge - Lund, Skåne

18.00-21.30 - Kenneth & Classe - Hindås Rotunda Härryda - Västra Götaland

13.30-17.00 - Matz Rogers - Regnbågen - Örebro

18.30-22.00 - Orient - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland 

20.00-24.00 - Shine - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

 

((BÅT))

--- Matz Bladhs --- Viking Cinderella - Stockholm

 


Onsdag 31:e

18.00-21.30 - Charlies - Bokenäs Bygdegård - Uddevalla, Västra Götaland

18.30-22.30 - Donnez - Lyktan Vilshult - Olofström, Blekinge

13.30-17.00 - Hedins - Kolbäcksparken - Hallstahammar, Västmanland PRO

17.00-20.00 - Junix - Löfstad Loge - Norrköping, Östergötland PRO 

19.00-23.00 - Kjellez - Vallsjöbaden Sävsjö - Jönköping

19.30-22.30 - Mogna Män - Folkets Park Ödesborg - Färgelanda, Västra Götaland

 

((NON-STOP DANS))

18.00-23.00 - Callinaz / Blender - Fröjden Stadspark - Jönköping

((BÅT))

--- Shine --- Viking Cinderella - Stockholm