Malung 2019 & 18

Juni "Danser"


Onsdag 1:e

kl: 13.30-17.00 - Junix - Kolbäcksparken - Hallstahammar, Västmanland PRO

kl: 17.00-20.00 - Holens - Löfstad Loge - Norrköping, Östergötland PRO

kl: 19.00-22.00 - Orient - Tölögården - Kungsbacka, Halland

BÅT:  -- Duo Vi -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 2:e

kl: 13.30-17.00 - Micke Ahlgrens - Ängby Park - Knivsta, Uppsala PRO

kl: 19.00-22.00 - Ola & Jag - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

kl: 19.00-23.00 - Blender - Folkets Park Nora - Örebro

kl: 20.00-24.00 - Allstars - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

BÅT:  -- Duo Vi -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 3:e

kl: 19.00-23.00 - Casanovas - Mälarsalen - Stockholm

kl: 20.00-24.00 - Casanovas - Mälarsalen - Stockholm

kl: 20.00-24.00 - PerHåkans - Fyris park - Uppsala

kl: 20.00-24.00 - Blender - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

kl: 21.00-01.00 - Allstars - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten


Lördag 4:e "Pingstafton"

kl: ????-???? - Titanix - Tors Loge Torsåker - Hofors, Gävleborg

kl: ????-???? - Blender - Å-festen Falun - Dalarna 

BÅT:  -- Junix -- Viking Cinderella - Stockholm


Söndag 5:e "Pingstdagen"

kl: 17.00-21.00 - Matz Bladhs - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

kl: 18.00-21.30 - Matz Rogers - Upperudslogen Molkom - Karlstad, Värmland PRO


Måndag 6:e "Annandag Pingst & Sveriges Nationaldag"

kl: 17.00-21.00 - Jannez - Folkparken Gemla - Växjö, Kronoberg

kl: 18.00-21.30 - Kjellez - Tidaholmsparken - Västra Götaland

kl: 18.30-22.30 - Donnez - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne


Tisdag 7:e

kl: 19.00-23.00 - Holidays - Broby Bettna - Flen, Södermanland

kl: 20.30-24.00 - Jannez - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland


Onsdag 8:e

kl: 17.00-20.00 - Junix - Löfstad Loge  - Norrköping, Östergötland PRO


Torsdag 9:e

kl: 18.00-22.00 - Engdahls - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

kl: 20.00-24.00 - Perikles - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland


Fredag 10:e

kl: 19.00-23.00 - Engdahls - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

kl: 20.00-24.00 - Ankies - Grorud Samfunnshus - Gårdsveien 6,  0952 Oslo NORGE

kl: 20.00-24.00 - Donnez - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

kl: 21.00-01.00 - Expanders - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten

kl: ????-???? - Titanix - Bergviksparken - Söderhamn, Gävleborg


Lördag 11:e

kl: 20.00-01.00 - Engdahls - Grevieparken - Båstad, Skåne


Måndag 13:e

kl: 18.00-21.30 - Engdahls  - Folkets Park Falkøping - Västra Gøtaland

kl: 19.00-23.00 - Ej fastställt - Nöjesparken Varberg - Halland


Tisdag 14:e

kl: 14.00-17.00 - Orient - Snöstorp Allmogegård - Halmstad, Halland PRO

kl: 19.00-23.00 - Kjellez - Broby Bettna - Flen, Södermanland

kl: 19.00-22.00 - Gideons - Ulvsättra Loge Kallhäll - Järfälla, Stockholm

kl. 20.30-24.00 - Diggarna & PerHåkans - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

BÅT:  -- Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 15:e

kl: 19.00-23.00 - Callinaz - Broby Bettna - Flen, Södermanland

BÅT:  -- Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 16:e

kl: 18.00.22.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

kl: 19.00-22.00 - Jive - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

kl: 20.00-24.00 - Xplays - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

BÅT: -- Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 17:e

kl: 18.00-21.30 - Orient - Skeppet Målilla - Hultsfred, Kalmar PRO

kl: 19.00-22.30 - Strike - Torpet Bräcke - Jämtland PRO

kl: 21.00-01.00 - Wahlströms - Gryts Varv - Valdemarsvik, Östergötland

kl: 21.00-01.00 - Callinaz - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten


Lördag 18:e

kl: 20.00-24.00 - Engdahls - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

kl: 21.00-01.00 - Titanix - Gryts Varv - Valdemarsvik, Östergötland


Söndag 19:e

kl: 17.00-21.00 - Holidays - Strandpärlan Torne - Alvesta, Kronoberg


Måndag 20:e

kl: 17.00-20.30 - Orient - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

kl: 18.00-21.30 - Chiquita - Tidaholmsparken - Västra Götaland


Tisdag 21:e

kl: 19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Broby Bettna - Flen, Södermanland

kl: 20.00-24.00 - Titanix - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

kl: 20.30-24.00 - Callinaz & Rent Drag - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland


Fredag 24:e "Midsommarafton"

kl: 20.00-24.00 - Engdahls - Rangelstorps Loge - Vimmerby, Kalmar

kl: ???-??? -  Avant - Allsåklubben Överkalix - Norrbotten


Lördag 25:e "Midsommardagen"

kl:20.00-00.30 - Engdahls - Fågelsångs Festplats Våxtorp - Laholm, Halland

kl: 21.00-01.00 - Blender - Folkets Park Vadstena Krogaränga - Östergötland

kl: ????-???? - Titanix - Torp Krylbo - Avesta, Dalarna 


Söndag 26:e

kl: 17.00-21.00 - Fernandoz - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

kl: 18.00-22.00 - Blender - Alingsåsparken - Västra Götaland


Måndag 27:e

kl: 18.00-21.30 - Micke Ahlgrens - Falköpingsparken - Västra Götaland

kl: 19.00-23.00 - Highlights - Nöjesparken Varberg - Halland


Tisdag 28:e

kl: 19.00-22.00 - Junix - Ulvsättra Loge Kallhäll - Järfälla, Stockholm

kl: 20.30-24.00 - Blender & Charlies - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

kl: ????-???? - Engdahls - Broby Bettna - Flen, Södermanland


Onsdag 29:e

kl: 18.00-21.30 - Junix - Folkets Park Degerfors - Örebro

kl: 18.00-23.00 - Blender - Fröjden Stadsparken - Jönköping

kl: 19.00-23.00 - PerHåkans - Broby Bettna - Flen, Södermanland


Torsdag 30:e

kl: 18.00-22.00 - Fernandoz - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

kl: 19.00-22.00 - Mickes - Cafè Kajutan Båthallen Stackgrönnan - Skellefteå, Västerbotten

kl: 19.00-23.00 - Blender - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

kl: 20.00-24.00 - Shine - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland

kl: 21.00-01.00 - Casanovas - Arenan Västervik Resort - Västervik, Kalmar