Malung 2019 & 18

Maj "Danser"


Söndag 1:e

kl: 17.00-21.00 - Donnez - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm, Skåne

kl: 18.00-21.30 - Engdahls - Häreborg Indal - Sundsvall, Västernorrland

kl: 18.00-21.30 - Black Jack - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland


Måndag 2:e

kl: 19.30-23.00 - Perikles - Tofta Bygdegård - Varberg, Halland


Tisdag 3:e

kl: 14.00-17.30 - Junix - Kulturhuset Svanen - Borlänge, Dalarna

kl: 18.00-22.00 - Black Jack - Sundpärlan - Helsingborg, Skåne


Onsdag 4:e

kl: 18.00-21.30 - Sandins - Falköpingsparken - Västra Götaland

kl:18.00-21.30 - Kalle & Stefan - Sporthallen Kungsgården - Sandviken, Gävleborg

kl: ????-???? - Black Jack - Folkets Park Malmö - Skåne


Torsdag 5:e

kl: 18.30-22.30 - Micke Ahlgrens - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

BÅT:  -- PerHåkans & Titanix -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 6:e

kl: 13.30-17.00 - Samzons - Folkets Park Avesta - Dalarna PRO

kl: 18.30-22.00 - Kenneth & Classe - Medborgarhuset Tvååker - Varberg, Halland SPF

kl: 19.00-23.00 - Micke Ahlgrens - Kvarnhagskällan Växjö Clubb68 - Kronoberg

kl: 20.00-24.00 - Jannez - Folkets Park Sala - Västmanland

kl: 20.00-24.00 - Jannez - Folkets Park Sala - Västmanland

kl: 20.00-24.00 - Casanovas - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping


Lördag 7:e

kl: 20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Park ljungsbro - Linköping, Östergötland

kl: 20.00-24.00 - PerHåkans - Mälarsalen - Stockholm

kl: 21.00-01.00 - Blender - Ätrasalen Vessingebro - Falkenberg, Halland

kl: ????-???? - Brogrens - Bonnamarknaden Staffanstorp - Skåne

kl: ????-???? - Jannez - Näskottshallen Nälden - Krokom, Jämtland


Söndag 8:e

kl: 13.00-16.00 - Holens - Pensionärernas Hus i Nyköping - Södermanland PRO

kl: 17.00-21.00 - Mannerz - Kulturhuset Möllan - Mölndal, Västra Götaland

kl: 17.00-21.00 - PerHåkans - Kolsnäslogen - Sunne, Värmland 

kl: 17.00-20.30 - Orient - Skällby Gård - Kalmar 

kl: 17.00-21.00 - Blender - Folkparken Gemla - Växjö, Kronoberg

kl: 18.00-22.00 - Casanovas - Folkets park Ljungsbro - Linköping, Östergötland


Måndag 9:e

kl: 13.30-17.00 - Ola & Jag - Möklintagården - Sala, Västmanland

kl: 18.00-21.30 - Donnez - Tidaholmsparken - Västra Götaland

BÅT:  -- Black Jack & Engdahls -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 10:e

kl: 13.00-16.30 - Kenneth & Classe - Åby Herrgård Gamleby - Västervik, Kalmar

kl: 13.30-17.00 - Matz Rogers - Brunnsparken - Örebro

kl: 15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne

kl: 18.30-22.00 - Mogna Män - Sjöviken Ätran - Falkenberg, Halland

BÅT: -- Black Jack & Engdahls -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 11:e

kl: 19.00-22.00 - Gideons - Lohärads Bygdegård - Norrtälje, Stockholm


Torsdag 12

kl: 18.00-22.00 - Donnez - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

kl: 18.30-22.00 - Hedins - Folkets Hus Ramvik - Härnösand, Västernorrland

kl: 18.30-22.30 - Kjellez - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne


Fredag 13:e

kl: 14.00-18.00 - Junix - Parken Gävle - Gävleborg

kl: 18.00-21.30 - Orient - Folkparken Gemla - Växjö, Skåne

kl: 19.00-23.00 - Fernandoz - Danshallen Belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

kl: 20.00-24.00 - Blender - Fyris Park - Uppsala

kl: 20.00-24.00 - Lasse Stefanz - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping


Lördag 14:e

kl: 18.00-22.00 - Mickes - Folkets hus Ersboda - Umeå, Västerbotten

kl: 20.00-24.00 - Bob Stevens - Tingvalla Åstorp - Skåne 

kl: 21.00-01.00 - Blender - Folkets hus Skeer - Orsa, Dalarna 

kl: ????-???? - Jannez - Aspåsnäset - Krokom, Jämtland


Söndag 15:e

kl:17.00-21.00 - Titanix - Folkets Park Vetlanda - Jönköping

kl: 17.00-21.00 - Casanovas - Folkparken Gemla - Växjö, Skåne

kl: 17.00-21.00 - Holidays - Granada Lönsboda - Osby, Skåne


Måndag 16:e

kl: 18.00-21.30 - Matz Bladhs - Flköpingsparken - Västra Götaland


Tisdag 17:e

kl: 17.00-20.30 - Kalle & Stefan - Folkets Hus Timfors - Markaryd, Kronoberg PRO

kl: 18.30-22.00 - Mogna Män - Folkets Park Smålandsstenar - Gislaved, Jönköping

BÅT: -- Holidays -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 18:e

kl: 13.30-17.00 - Gideons - Kolbäcksparken - Hallstahammar, Västmanland

kl: 19.00-22.00 - Kalle & Stefan - Tölögården - Kungsbacka, Halland


Torsdag 19:e

kl: 13.00-16.00 - Junix - Föreningsborg Bettna - Flen, Södermanland PRO

kl: 15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Tornelilla - Skåne

kl: 18.00-21.00- Mogna Män - Folkets Park Trollhättan - Västra Götaland PRO

kl: 18.30-22.30 - Black Jack - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

kl: 20.00-24.00 - Jannez - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland


Fredag 20:e

 kl: 14.00-17.00 - Duo Vi - Skeppsgården Bålsta - Håbo, Uppsala

kl: 20.00-24.00 - Blender - Folkets park Mörrum - Karlshamn, Blekinge

kl: 20.00-24.00 - Callinaz - Fyris Park - Uppsala

kl: 20.00-24.00 - Jannez - Sägnernas Hus Sandhem - Mullsjö, Jönköping

BÅT: -- PerHåkans -- Viking Rosella Kapellskär - Norrtälje, Stockholm


Lördag 21:e

kl: 20.00-24.00 - Holidays - Ramshall Veinge - Laholm, Halland

kl: ????-???? - Jannez - Blomsterhultslogen - Karlstad, Värmland

kl: ????-???? - Black Jack - Eringsboda Brunn - Ronneby, Blekinge

kl: ????-???? - PerHåkans - Folkets Park Ljungsbro - Linköping, Östergötland


Söndag 22:e

kl: 17.00-21.00 - Framed - Kolsnäslogen - Sunne, Värmland

kl: ????-???? - Jannez - Alingsåsparken - Västra Götaland


Måndag 23:e

kl: 18.00-21.30 - Holidays - Tidaholmsparken - Västra Götaland


Tisdag 24:e

kl: 20.00-24.00 - Blender - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

kl: 20.30-24.00 - Casanovas & Dur X - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland


Onsdag 25:e

kl: 19.00-22.00 - Duo Vi - Blackis Svartöstaden - Luleå, Norrbotten

kl: ????-???? - Micke Ahlgrens - Bahcohallen - Enköping, Uppsala


Torsdag 26:e "Kristi Himmelsfärdsdag"

kl: 18.00-22.00 - Bob Stevens - Folkets Park Åseda - Uppvidinge, Kronoberg

kl: 18.30-22.00 - Duo Vi - Folkets Hus Ramvik - Härnösand, Västernorrland

kl: 18.30-22.30 - Holidays - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

kl: 20.00-24.00 - Blender - Ånäsparken Kovland - Sundsvall, Västernorrland


Fredag 27:e

kl: 19.00-23.00 - Kjellez - Danshallen belganet Hallabro - Ronneby, Blekinge

kl: 20.00-24.00 - PerHåkans - Kärrasand Urshult - Tingsryd, Kronoberg

kl: 21.00-01.00 - Blender - Gräsmyr Loge - Nordmaling, Västerbotten


Lördag 28:e

kl: 20.00-24.00 - Engdahls - Tingvalla Åstorp - Skåne

kl: 21.00-01.00 - Martinez - Eklidens Festplats Västra Harg - Mjölby, Österbotten

kl: 21.00-01.00 - Blender - Aspåsnäset - Krokom, Jämtland

kl: 21.00-01.00 - Lasse Stefanz - Uddeholmsladan - Hagfors, Värmland

kl: ????-???? - Jannez - Sundsta Säteri Norrtälje - Stockholm


Söndag 29:e

kl: 17.00-21.00 - Callinaz - Folkparken Gemla - Växjö, Kronoberg

kl: 17.00-21.00 - PerHåkans - Hågelbyparken Tumba - Botkyrka, Stockholm

BÅT: -- Duo Vi -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 30:e

kl: 18.00-21.30 - Jive - Falköpingsparken - Västra Götaland

kl: 19.00-23.00 - Callinaz - Nöjesparken Varberg - Halland

BÅT: -- Duo Vi -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 31:e

kl: 18.00-21.30 - Orient - Folkets park Smålandsstenar - Gislaved, Jönköping

kl: 19.00-23.00 - Black Jack - Broby Bettna - Flen, Södermanland

kl: 20.00-24.00 - PerHåkans - Åsliden Nor - Ljusdal, Gävleborg

kl: 20.30-24.00 - C-Laget & Perikles - Västerhagen Haverdal - Halmstad, Halland

BÅT: -- Duo Vi -- Viking Cinderella - Stockholm