Januari "Danser"


Söndag 1:e "Nyårsdagen"

18.00-22.00 -- Kjellez - Eringsboda Brunn - Ronneby


Måndag 2:e

18.00-21.30 -- Bob Stevens - Tidaholmsparken - Tidaholm


Torsdag 5:e "Trettondagsafton"

21.30-01.30 -- Blender - Folkets Hus Umeå - Umeå

20.00-24.00 -- Carisma (FIN) - Folkets Hus Norrfjärden - Piteå

20.00-24.00 -- Matz Bladhs - Tingvalla Åstorp - Åstorp


Fredag 6:e "Trettondedag Jul"

20.00-01.00 -- Blender - Folkets Hus Skelleftehamn Rotan - Skellefteå

17.00-21.00 -- Donnez - Trombon Södertälje - Stockholm


Lördag 7:e

20.00-01.00 -- Blender - Parken Gävle - Gävle


Söndag 8:e

17.00-21.00 -- Blender - Ebbas Dansklubb Tullinge - Stockholm

 

BÅT

Dur x / Casanovas / Duo Vi / Streaplers / Bob Stevens / Donnez  -- Viking Cinderella - Stockholm


Måndag 9:e

BÅT

Dur X / Matz Bladhs / Duo Vi / Micke Ahlgrens / Fernandoz / Kjellez  -- Viking Cinderella - Stockholm


Tisdag 10:e

⛴  BÅT 

Dur X / Blender / Duo Vi / Larz Kristerz / Hedins / Martinez  -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 11:e

18.30-22.30 -- Orient - Tallparken Vinslöv - Hässleholm

 

⛴  BÅT

Dur X / Sannex / Duo Vi / Expanders / Jive / Date  -- Viking Cinderella - Stockholm


Torsdag 12:e

17.00-20.30 -- Orient - Eneborg Eneryda - Älmhult

 

⛴  BÅT

Dur X / Perikles / Duo Vi / Jannez / Rospiggarna / PH`s  -- Viking Cinderella - Stockholm


Fredag 13:e

BÅT

Micke Ahlgrens / Voize / Duo Vi / Callinaz / Dur X / Shine  -- Viking Cinderella - Stockholm


Lördag 14:e

20.00-24.00 -- Hollyz - Folkets Park Ljungsbro - Linköping

 

⛴  BÅT

Duo Vi / Bhonus / Dur X / Magnus Carlsson / Foxie / Högtryck (FI)  -- Viking Cinderella - Stockholm


Onsdag 18:e

19.00-23.00 -- Hollyz - Kulturhuset Möllan - Mölndal


Fredag 20:e

20.00-24.00 -- Blender - Folkets Park - Arboga

18.00-21.30 -- Kenneth & Classe - Skeppet Målilla - Hultsfred (PRO)


Lördag 21:e

20.00-24.00 -- Fernandoz - Tingvalla Åstorp - Åstorp


Tisdag 24:e

15.00-19.00 -- Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne


Torsdag 26:e

18.00-21.30 -- Orient - Exposkolan f.d Östboskolan - Värnamo


Fredag 27:e

20.00-24.00 -- Blender - Folkets Hus Hallunda - Botkyrka


Lördag 28:e

21.00-01.00 -- Blender - Kvarnparken Mjölby - Mjölby


Söndag 29:e

17.00-21.00 -- Bob Stevens - Granada Lönsboda - Osby


Februari "Danser"


Lördag 4:e

20.00-24.00 -- Donnez - Tingvalla Åstorp - Åstorp

20.00-24.00 -- Holidays - Fethallen - Fetsund, NORGE


Söndag 5:e

18.00-21.00 -- Kenneth & Classe - Gunnarps Bygdegård - Falkenberg


Fredag 10:e

14.00-17.00 -- Orient - Lagagården - Laholm (SKPF)


Tisdag 14:e

16.00-20.00 -- Orient - Granada Lönsboda - Osby


Torsdag 16:e

17.00-20.30 -- Orient - Folkets Park Rydaholm - Värnamo


Fredag 17:e

20.00-24.00 -- Hollyz - Folkets Park - Arboga