Malung 2019 & 18

Kommande Stream

OBS!  Tider kan Ändras och Livestream kan ställas in utan våran vetskap   🤠 

Vi ansvarar inte om artister ställer in eller ändrar tider 🎶 

.

TIRSDAG 25:e JANUAR

kl: 19.00 - Donnez (SV)

.

ONSDAG 26:e JANUAR

kl: 20.00 - Mr.Ray (NO)

.

FREDAG 26:e JANUAR

kl: 11.00 - Atenzia Records (SV)

kl: 18.00 - Haaks (SV)

kl: 21.00 - Rita & Kåre (NO)

.

LØRDAG 29:e  JANUAR

kl: 18.00 - Patrick R Johansen og Gumman (NO)

kl: 19.00 - Perikles Pågar (SV) 

kl: 22.00 - Artisten Tore Leiren (NO)

.

SØNDAG 30:e JANUAR

kl: 20.00 - Anders Møen (NO)

kl: 21.00 - Mr.Ray & Grethe (NO)

.

MÅNDAG 31:e JANUAR

kl: 20.00 - Mr.Ray & Grethe (NO) 

.

FEBRUAR STREAM

FREDAG 4:e 

kl: 11.00 - Atenzia Records (SV)

kl: 18.00 - Haaks (SV)

.

SØNDAG 6:e 

kl: 20.00 - Anders Møen (NO)

.

FREDAG 11:e 

kl: 11.00 - Atenzia Records (SV) 

11:e  kl: 18.00 - Haaks (SV) 

.

SØNDAG 13:e 

kl: 20.00 - Anders Møen (NO)

.

FREDAG 18:e 

kl: 11.00 - Atenzia Records (SV) 

kl: 18.00 - Haaks (SV) 

.

LØRDAG 19:e 

kl: 19.00 - Patrick R Johansen og Gumman & Kenneth Lundsæter   (NO)

.

SØNDAG 20:e 

kl: 20.00 - Anders Møen (NO) 

.

FREDAG 25:e 

kl: 11.00 - Atenzia Records (SV)

kl: 18.00 - Haaks (SV)

.

SØNDAG 27:e 

kl: 20.00 - Anders Møen (NO) 

 


"Danser" Vecka 5

OBS! På grund av de nya restriktionerna bör alla danser från och med den 23 december 2021 och tills vidare betraktas som inställda.

Viktigt! Innan du antar att en listad dans existerar, ta kontakt med arrangören eller dansbandet för att undersöka om dansen verkligen existera och kommer att ske

.

TISDAG 1:e FEBRUARI 

kl: 13.30-17.00 - Matz Rogers - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

kl: 15.00-19.00 - Orient - Folkets Park Sjöbo - Skåne

kl: 16.00-20.00 - Kenneth & Classe - Folkets park Glimåkra - Skåne PRO

kl: 18.00-22.00 - Voize - Sundpärlan - Helsingborg, Skåne

kl:19.00-22.30 - Martinez - Folkets Park Hallunda - Botkyrka, Stockholm

.

ONSDAG 2:e FEBRUARI

kl: 13.30-17.00 - Janssons Orkester - Arosdansen Syrianska Kulturcentret - Västerår, Västmanland

kl: 19.00-22.30 - Duo Vi - Bergeforsparken Sörberge - Timrå, Västernorrland

.

TORSDAG 3:e FEBRUARI

kl: 13.00-17.00 - Fernandoz - Fyris Park - Uppsala

kl: 18.30-22.30 - Black Jack - Granbacken Löberöd - Eslöv, Skåne

kl: 18.30-22.00 - Micke Ahlgrens - Folkets hus Ramvik - Härnösand, Västernorrland

kl: 19.00-23.00 - Perikles - Folkets Hus Säter - Dalarna

.

FREDAG 4:e FEBRUARI

kl: 14.00-18.00 - Hedins - Parken Gävle - Gävleborg

kl: 19.00-23.00 - Kjellez - Danshallen Belganet Hallabra - Ronnebo, Blekinge

kl: 20.00-24.00 - Fernandoz - Folkets Park Arboga - Västmanland

kl: 20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Hus Krusmark - Skellefteå, Västerbotten

kl: 20.00-24.00 - Wahlströms - Regnbågen Brunnsparken - Örebro

kl: 20.00-24.00 - Perikles - Folkets Hus Ersboda - Umeå, Västerbotten

kl: 20.00-24.00 - Donnez - Tallparken Vinslöv - Hässleholm, Skåne

kl: 20.30-00.30 - Black Jack - Folkets Park Skara Fokus - Västra Götaland

kl: 21.00-01.00 - PerHåkans - Bollnästravet - Bollnäs, Gävleborg

kl: ????.???? - Titanix - Vemdalsskalet - Härjedalen, Jämtland

kl: ????.???? - Lasse Stefanz - Statt Söderhamn - Gävleborg

.

LÖRDAG 5:e FEBRUARI 

kl: 19.00-23.00 - Hedins - Rosendalsskolan Södra - Vallentuna, Stockholm

kl: 20.00-24.00 - Micke Ahlgrens - Folkets Hus Ersboda - Umeå, Västerbotten

kl: 20.00-24.00 - Casanovas - Parkhallen Borås - Västra Götaland

kl: 20.00-24.00 - Donnez - Tingvalla Åstorp - Skåne

kl: 20.00-24.00 - Black Jack - Kvarnparken Mjölby - Östergötland

kl: 21.00-01.00 - Streaplers - Träffen Båberg - Västra Götaland

kl: ????-???? - Lasse Stefanz - Solbergsparken Solberg - Örnsköldsvik, Västernorrland

BÅT: -- Duo Vi - Viking Cinderella - Stockholm

.

SÖNDAG 6:e FEBRUARI

kl: 17.00-21.00 - Kjellez - Folkets Park Bjärnum - Hässleholm, Skåne

kl: 17.00-21.00 - Shine - Swinghallen Växjö - Kronoberg

kl: 18.00-21.30 - Donnez - Folkets Park Herrljunga - Västra Götaland

kl: 18.00-21.30 - Micke Ahlgrens - Häreborg Indal- Sundsvall, Västernorrland

kl: ????-???? - Orient - Folkets Hus Alvesta - Kronoberg

 Båt: -- Duo Vi - Viking Cinderella - Stockholm